Avrupa kara teslim

Avrupa kara teslim
Avrupa kara teslim

Yoğun kar yağışı Avrupa da hayatı aksattı. Pek çok uçak seferi iptal edilirken Almanya da yolcular arasında kavga çıktı.

LONDRA - Yoğun kar yağışı Avrupa kıtası boyunca hava trafiğini, karayolu ve demiryolu ulaşımını olumsuz etkiliyor. Yağış ve dondurucu soğuk nedeniyle çok sayıda sürücü de yollarda kalmış durumda. İngiltere , Almanya , Fransa , İspanya, Hollanda ve Danimarka’da sefer erteleme veya iptalleri söz konusu. İtalya’da ana otobanında yüzlerce araç yollarda kaldı. Yoğun kar yağışı nedeniyle hızlı trenler Floransa’ya giremiyor. İsveç medyası, kış mevsiminin bu ilk aylarında bu denli şiddetli bir soğuğun 1800’lü yılların ortalarından beri ilk kez kaydedildiğini belirtiyor.Yol koşulları nedeniyle sadece Stockholm’de 20 kaza oldu.
Kar yağışı Londra’daki Heathrow havaalanından yapılan uçuşlar da iptal edildi. Kimi yerlerde 25 santimetreyi bulan kar nedeniyle, İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya genelinde çok sayıda karayolu ve demiryolu da kapandı. Noel tatili nedeniyle çok sayıda yolcu mağdur durumda kalırken, meteoroliji yetkilileri ülke genelindeki kar yağışının devam edeceğini açıkladı. Uçuşların geciktiği ve iptal edildiği. Kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları’nın (THY), TK-1952 sefer sayılı Amsterdam- İstanbul seferi iptal edildi.