Avrupa sanatı Görgün Taner'den sorulacak!

Avrupa sanatı Görgün Taner'den sorulacak!
Avrupa sanatı Görgün Taner'den sorulacak!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı Genel Müdürü Görgün Taner, Avrupa Kültür Vakfı (European Cultural Foundation) Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. 2006 yılında Avrupa Kültür Vakfı’nın danışma kurulunda, 2007 yılında ise yönetim kurulunda yer alan Görgün Taner, 23 Mayıs tarihinde vakfın Amsterdam’daki merkezinde yapılan toplantı ile görevine atandı.
2002 yılından bu yana İKSV Genel Müdürlüğü’nü üstlenen Görgün Taner, halen İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Bölümü’nde öğretim görevlisi ve İstanbul Modern yönetim kurulu üyesi.
1954 yılında kurulan ve bağımsız bir kurum olan Avrupa Kültür Vakfı, yaklaşık 60 yıldır Avrupa’da kültürel diyaloğu teşvik eden projeler yürütüyor. Avrupa’nın kültürel çeşitliliğinin anlaşılmasına yardımcı olmak amacıyla kültürel değişim (tandem) projelerini destekleyen Avrupa Kültür Vakfı, Avrupa’nın kültür politikaları ve stratejileri üzerinde etkili olabilmek için çalışmalar yürütüyor ve yaptığı araştırmalarla kültüre daha fazla kaynak ayrılmasını sağlamayı hedefliyor. Avrupa Kültür Vakfı, ayrıca her yıl, sanatçı, aktivist ve düşünürlere Routes Prenses Margaret ödülünü takdim ediyor.