Avrupa'nın İncisi Ukraynalı güzel

Avrupa'nın İncisi Ukraynalı güzel
Avrupa'nın İncisi Ukraynalı güzel
KKTC'de ikincisi gerçekleştirilen Miss Pearl of Europe güzellik yarışmasında Ukraynalı güzel birinci oldu
LEFKOŞA - Lefkoşa Türk Belediyesi’nin 2009 yılı yaz etkinlikleri çerçevesinde bu yıl ikincisini düzenlediği Miss Pearl of Europe (Avrupa’nın İncisi) Güzellik Yarışması’nda, Ukrayna adına yarışan Maryia Liolia Kupchus birinci seçildi.

16 ülkeden güzellerin katıldığı yarışmada, Sırbistan güzeli Iva Vurdelja ikinci, KKTC adına yarışan Seyilay Aydın da üçüncü oldu. Türkiye adına yarışmaya katılan Pınar Karadaş ise ilk 5’e giremedi.

İlk 5’e KKTC, Karadağ, Ukrayna, Estonya ve Sırbistan güzellerinin girdiği yarışmada, "en iyi ulusal kostüm" ödülünü Sırbistan güzeli alırkan, yarışmacıların oyuyla belirlenen "dostluk dülünü" de Hollanda güzeli Jasmin Murray Velders kazandı.

Lefkoşa Türk Belediyesi avlusunda düzenlenen yarışma öncesinde bir konuşma yapan, belediye başkanı Cemal Bulutoğulları, dünyaca tanınan bir belediye olduklarına işaret ederek, ülkeyi tanıtmak için birşeyler yapmak istediklerini söyledi.

Yarışmanın, kendisinden sonra da geleneksel hale gelmesi dileğinde bulunan Bulutoğluları, "Tanınmaya ve dıştan gelecek kaynağa ihtiyacımız var" dedi.

Gecede, Ferda Anıl Yarkın ile Kıbrıslı Türk sanatçı Zeliş de sahne aldı.

Yarışmaya katılan güzeller şunlar:

Kristina Kesova (Polonya), Rebecca Louise Midleton (İngiltere), Lana Magdeliniç (Karadağ), Agnese Upite (İsveç), Iva Vurdelja (Sırbistan), Mari Ermolenkova (Belarus), Santa Kola (Estonya), Pınar Karadaş (Türkiye), Eva Antonova (Letonya), Milica Lesiç (Çek Cumhuriyeti), Seyilay Aydın (KKTC), Jasmin Murray Velders (Hollanda), Maryia Liolia Kupchus (Ukrayna), Aleksandra Vestfala (Rusya), Nehla Hasanhodziç (Bosna-Hersek) ve Vili Mihailova Chincheva (Bulgaristan).(aa)