Avustralya'nın ilk 'akşamdan kalma kliniği' açıldı

Avustralya'nın ilk 'akşamdan kalma kliniği' açıldı
Avustralya'nın ilk 'akşamdan kalma kliniği' açıldı
Bilim dünyası alkolün sebep olduğu fiziksel rahatsızlıkları ortadan kaldırmanın yolları hakkında tartışmaya, neden bazılarının diğerlerine göre alkol tüketiminden daha çok etkilendiğini belirlemeye çalışadursun, Avustralya'da açılan bir klinik, bir gece önce alkolü fazla kaçıranları yarım saat içinde eski enerjik hallerine döndürmeyi vaat ediyor.

RADİKAL - Akşamdan kalma hissini yok etmek için özel olarak hizmet verecek olan klinik, Avustralya’da türünün ilk örneği. Eski bir avukat olan kurucusu Max Petro, Amerika’da kayak eğitmenliği yaparken gördüğü damardan tedavi ve oksijen tedavisini Avustralya’da da kullanabileceğini düşünmüş. Kendisi öğrencilik yıllarında deneyimlediğinde çok kısa sürede akşamdan kalmalık hissinden kurtulduğunu söyleyen Petro, açtığı kliniğin ana tedavi yöntemi olarak bu iki yolu seçmiş.

Perşembeden pazartesiye hizmet veren kliniğin uzmanlaşacağı alana önceleri tıp savunucularından tepki gelmiş ancak Petro verilen hizmetin Avustralya’nın yasalarla belirlenmiş sağlık standartlarında olduğunu kanıtlamış. Üstelik klinikte çalışanlar da sağlık alanında uzmanlaşmış kişiler.

Kliniğin ‘hasta’ profili de Petro’yu oldukça şaşırtmış. Önceleri 20-30 yaş arasındaki kişiler tarafından tercih edileceklerini düşünmelerine rağmen, yaş ilerledikçe akşamdan kalmalık hissinin giderilmesinde yaşanan zorluklar daha olgun kişilerin kliniği ziyaret etmesinde büyük rol oynamış.

Mashable’da yer alan habere göre Petro ilerde New York, Los Angeles ve Las Vegas gibi Amerikan şehirlerinde de aynı hizmeti verecek klinikler açmak istiyor.