Ayağı takılan baba bebeğini öldürdü

İngiltere'de oyuncağa takılıp altı aylık oğlunun üstüne düşen baba bebeğin ölümüne neden olduLONDRA - İngiltere’de ayağı oyuncağa katılan babanın, yerde oynamakta olan altı aylık oğlunun üstüne düştüğü ve ölümüne yol açtığı bildirildi.


6 aylık Leon Holder’ın ölümüyle ilgili açılan davaya katılan 20 yaşındaki baba Sam Barwick’in, duruşma boyunca ağladığı belirtildi.

Babasının altında kalarak ezilen Leon’un ölümüne, kafatasındaki kırıklar ve beyninin onarılamaz şekilde zarar görmesinin yol açtığı açıklandı.

Baba, kaza anını, "Oyuncağın üstüne basmış olmalıyım, nasıl kalktığımı hatırlamıyorum, ama kalktığımda altımda kalan Leon’un gözleri kocaman açılmıştı" dedi.

Bebeğin annesi 19 yaşındaki Katie Holder da olayı anlatırken, kaza anında mutfakta olduğunu, erkek arkadaşının çığlıkları üstüne salona koştuğunu babayı yaralı oğlunu kucaklamış halde bulduğunu belirtti. Bebeğe ilk olarak yan dairede oturan ve ilk yardım kursu aldığı bildirilen komşunun müdahale ettiği, onun uyarısıyla çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılan bebeğin yaşatılamadığı bildirildi. (aa)