Ayna grubu üyesi Cemil Özeren hayatını kaybetti

Ayna grubu üyesi Cemil Özeren hayatını kaybetti
Ayna grubu üyesi Cemil Özeren hayatını kaybetti
Uzun süredir hastanede yaşam mücadelesi veren Ayna Grubu üyesi Cemil Özeren hastanede yaşamını yitirdi

İSTANBUL - Hastaneye gelerek gazetecilere açıklamalarda bulunan ünlü sanatçının otuz yıllık arkadaşı ve Ayna Grubu solisti Erhan Güleryüz ‘Günlerdir hastanede Cemil’i yanlız bırakmayan bütün sevenleri ve arkadaşlarına çok teşekkür ederiz. Bu sabah yanına girdim. Elini tuttum anlattım. Tabi altı gündür zihni kapalı. Bu sabah arkadaşımı kaybettim. Melek gibi bir insandı. Çok seveni vardı. Onu çok özleyeceğimizi söyleyebilirim. En son beş gün önce yanındaydık. Yeni albüm çalışmasıyla alakalı bir süre önce bizim stüdyoda başlamıştık solo albüm çalışması onunla alakalı hayallerini anlattı. Ondan sonraki gün zihni kapandı. Bütün üniversite arkadaşları ailesi arkadaşımızın yanındaydık. Babası rahatsızlandı şu anda hastanede. Yarın Fatih Camiinden kaldıracağız. Cemil benim otuz yıllık arkadaşım dışlanma falan söz konusu olamaz’ şeklinde konuştu.

BU DÜZEYDEKİ BİR DURUMDAN KURTULMAK MÜMKÜN DEĞİLDİ
Hastane adına açıklama yapan Uzman Dr. Kadir Doğruer ise Cemil Özeren’in tüm uğraşlarına rağmen hayatını kaybettiğini belirterek ‘Tüm yakınlarına ve sanat camiasına baş sağlığı diliyorum. Uzun zamandır karaciğer yetmezliği nedneiyle takip edildiğini biliyoruz. Bize dün sevkedilmişti. Dün geldiğinde çok organ yetmezliği nedeniyle kritik bir durumdaydı. Çok ileri yaşam destek müdahaleleri yapıldı ancak bunlara yanıt alınamadı. Sabaha doğru durumu çok ağırlaştı ve öğlen saatlerinde vefat etti. Bize daha ileri müdahaleler yapılabilmesi ümidiyle getirildi. Karaciğer yetmezliği çok ileri düzeydeydi. Bu düzeydeki bir durumdan kurtulmak mümkün değil’ dedi.

ÜNİVERSİTE ARKADAŞI HOŞMAN: ‘HERKESE KINA YOLLAYACAĞIM’
Özeren’in üniversiteden beri arkadaşı olduğunu belirten Arslan Hoşman ise gazetecilere çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özeren’in ilk yatırıldığı hastanenin imkanlarının sınırlı olduğunu iddia eden Hoşman ‘Doktorların yorumu geç kaldınız. Üç beş gün evvel gelseydiniz herşey farklı olabilirdi dendi. Diğer hastanede gerekli imkanlar yoktu. Hastane başhekimi bile hastanızı buradan alın dedi. Çok uğraştık oradan alabilmek için. Hastane göndermek için çok uğraştı ancak ailesi imza atmadan bir kişiyi nasıl hastaneden çıkartabilirsiniz. Aile maddi nedenler ya da başka nedenlerle böyle davrandı. İnsanlar kafaları karışıkken her şeyi yapabilir. Çok yazıp çizdiler, yanlış yönlendirdiler. Kastettiğim bu insan herkesin elini ayağını bağladı. Vampir cinsi birisi bu. Artık herkesin istediği oldu. Cemil öldü. Herkes de rahatladı. Bu saatten sonra herkese kına yollayacağım. Yanlız kalması kendi seçimiydi. Kendisi yanlızlığı tercih etti. Hakları çok yendi. Tüm sanatçıların hakkı yeniyor. Tüm sanatçıların başında menejer denen belalar var. Ve kanlarını emiyorlar. İnsan kandırılırsa, üç kağıda getirilirse terkeder. Cemil bizi terketti. Bizden sürekli kaçmasının nedeni kendisinden utanması. Apartmanın en yukarısından en aşağısına iniyorsunuz. 15 gündür Erhan’la beraber yanındayız. Üç gün önce çok iyi bir varlık gösterdi. Elimizi sıktı, kafasını salladı. Arkadaşımız tekarar gitar çalıp çalamayacağını sordu. Kafasını çalamam artık gibi salladı. Kalk ordan artık dedik. Bize güldü. Ama dün ben yattığı yerde resmen ölen bir adam gördüm’ şeklinde konuştu.

Hayatını kaybeden Özeren’in yarın öğle namazında Fatih Camii’nde kılınacak namazın ardından Büyükçekmece’de toprağa verileceği öğrenildi.

dha - Bulut Mülhim