Aynı kostümle finale gidiyor

Aynı kostümle finale gidiyor
Aynı kostümle finale gidiyor

Hadise, ?Türkiye?nin adı ilk olarak açıklanınca çok şaşırdık. Ancak hiç duygulanmadım; şaşırmamla anlamam aynı ana denk geldi? dedi. FOTOĞRAF: MEHMET ÖZDEMİR / AA FOTOĞRAF: EPA

Hadise salondan büyük alkış toplayarak Eurovision finaline kaldı. Olaylı kostümün yaratıcısı Gizia, Hadise'nin finalde de bu elbiseyi giyeceğini açıkladı

MOSKOVA - Rusya’nın başkenti Moskova’da yapılacak 54. Eurovision Şarkı Yarışması’nın birinci yarı finalinde 9. sırada Türkiye’yi temsilen sahneye çıkan Hadise, önceki gece başarılı bir performans sergileyerek, salondaki 20 bin kişiden büyük alkış topladı.
Hadise, finale kalmasının ardından Rusya’ya has matruşkalara yerleştirilen finalde yarışma sırası numaralarının çekilişine besmele çekerek katıldı. Finaldeki sırası 18 çıkan Hadise, “İlk 9’u çiftledik” dedi.
Hadise, çekilişin hemen ardından düzenlediği basın toplantısında bir Rus gazetecinin “Tüm Eurovision’un en güzel kızısınız. Siz, kendinizden daha güzel bir kadın görüyor musunuz?” sorusuna, salondaki Rus kızları göstererek, “Burada o kadar çok güzel kız var ki, bu soruya nasıl cevap vereceğimi bilmiyorum” diye cevap verdi.
Sahnede Türk bayraklarını görünce çok duygulandığını belirten Hadise, “Şarkıyı duyunca Hadise hemen değişiyor, ‘show girl’ oluyor, duygusallık bitiyor; ancak şarkım bitince çöküyorum, yeniden ağlıyorum. İnanılmaz bir duygu” dedi.
Finale yükseleceğinden bile şüpheli olduğunu söyleyen Hadise, “Türkiye’nin adı ilk olarak açıklanınca çok şaşırdık. Ancak hiç duygulanmadım; şaşırmamla anlamam aynı ana denk geldi” diye konuştu.

Belçika’nın da ‘Hadise’si
Finale kalmanın enerji verdiğini belirten Hadise, Belçika televizyonuna Flamanca konuşarak, “Çok hastaydım, yorgunluktan ve stresten oldukça yıprandım. Bağışıklık sistemimin zayıflamasına neden oldu. Çok çirkindim ve çok korktum. Doktor bana çok ağır antibiyotik iğneler içeren tedavi uyguladı. Onun gözlerinin içine bakarak, ayın 12’sine kadar bunların geçmesi için yalvardım. Doktor bana, ’Allah yardımcı olursa geçer’ dedi. Bunun üzerine her gün dua ettim, Allah dualarımı kabul etti. Belçikalı Copycat’in finale yükselmemesine üzüldüm. Ancak ben her zaman söylediğim gibi finalde Belçika ve Türkiye adına yarışacağım” dedi.
“Nazar boncuğumu kalbimin üstüne astım, bu da çok çabuk iyileşmeme yardımcı oldu” diyen Hadise’nin başarısına Belçika gazeteleri de geniş yer verdi. Yarı finalde elenmesi beklenen Portekiz dışında sürpriz yaşanmadığında birleşen Belçika basını, Hadise’nin ‘bulaşıcı Düm Tek Tek şarkısı’yla temsil edilen Türkiye’nin zaten yarışmanın en büyük favorilerinden olduğuna dikkati çekti. (aa)