Azeri vekil kitap yazdı Ajda Pekkan tanıttı

Azeri vekil kitap yazdı Ajda Pekkan tanıttı
Azeri vekil kitap yazdı Ajda Pekkan tanıttı
Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva 'Türk Dünyası' isimli kitabını, Ajda Pekkan ile birlikte düzenlediği basın toplantısında tanıttı.

BAKÜ - Milletvekili Paşayeva 'Türk Dünyası' isimli kitabında Bursa, İznik, Amasya, Karabük, Isparta illerinin tarihini ve bu şehirlere yaptığı ziyaretlerinden edindiği izlenimleri paylaştı. Paşayeva, Türk dünyasını tanıyalım ve tanıtalım projesi kapsamında yazdığı bu kitapta Türkiye 'nin ve Azerbaycan'ın 6 güzel bölgesinin kardeş halklara tanıtılmasının esas amaç olduğunu belirtti. Ganire Paşayeva, Azerbaycan'ın her zaman Türkiye'nin kalkınmasını sevinerek izlediğini belirterek, Mustafa Kemal Atatürk 'ün, "Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz kederi bizim kederimizdir" sözüne vurgu yaptı. 


Ajda Pekkan ise aldığı davetten duyduğu mutluluğu bildirirken, şöyle dedi:
"Benim için çok önemli. Sizlerle beraber olmak çok güzel. En son 9 yıl önce gelmiştim Bakü'ye ve bundan sonra inşallah hem konserler için hem de sosyal faaliyetlerde bulunmak için sürekli geleceğim. Sayın Milletvekili Ganire hanıma ise bizlere gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum." (Ali KAN/DHA)