Babası uzakta olana karton kopya

Babası uzakta olana karton kopya
Babası uzakta olana karton kopya
ABD'li bir şirket, Irak ve Afganistan'da görev yapan anne-babalarını özleyen küçük çocuklar için 'yaratıcı' bir hizmet sunmaya başladı: Düz baba!

Düz baba veya düz anne, çocuklarından uzakta görev yapan ebeveynin gerçek boyutlarda, renkli bir posteri. Arkası yapışkanlı posterleri kapıya, duvara ya da kartonlara yapıştırmak mümkün. Düz Baba şirketini kuran Çavuş Barbara Claudel, posterlerin özellikle küçük çocuklar için uzun zamandır göremedikleri ebeveynlerinin yokluğuyla baş etmekte ciddi bir psikolojik destek sağladığını iddia ediyor. Claudel’e göre posterler çocukların çok uzaklarda olan anne veya babanın halen ailenin bir parçası olduğunu hatırlamasında yardımcı oluyor!
Düz anne ve babalar, asker aileleri arasında kısa sürede yaygınlaşmış. Hatta eşi Irak’ta görev yapan üç çocuk annesi Marisa Stewart ‘Düz Baba’yla Bir Yıl’ başlıklı bir blog bile açmış. Stewart blogunu “Babamız aile aktivitelerinden geri kalsın istemedik, bu yüzden onu düzleştirdik! Artık onu da gittiğimiz her yere götürüp fotoğrafını çekebiliyoruz” sözleriyle tanıtıyor. (The Daily Mail)


    ETİKETLER:

    Irak

    ,

    blog