Babylon sezonu açıyor

İstanbul'un yazın kapanan kışın her sene yenilikler yaparak açılan mekanlarından Babylon, 25 eylül itibarıyla hizmetinizde. Bu defa yenilikler sadece programa konsepte filan ilişkin değil.

İstanbul'un yazın kapanan kışın her sene yenilikler yaparak açılan mekanlarından Babylon, 25 eylül itibarıyla hizmetinizde. Bu defa yenilikler sadece programa konsepte filan ilişkin değil. Zira baştan aşağı yıkıp yeniden yapıyorlar tüm mekanı. Mekanın düzeni değişirken ses ve ışık bakımından da güçleniyor. Tüm bu yenilikler ve güçlenmeler bilet ücretlerini de fazla güçlendirmesin diye Babylon'cular Fujifilm, Garanti Bankası, Miller, Mavi Jeans, The British Council sponsorluğunda konserlere bu sezon da devam edecek.
Babylon'un ilk konuğu 25 Eylül Çarşamba akşamı İtalyan DJ Nicola Conte. Eski italyan film müziklerinden caza retro bir konsept sahibi kendisi. Kimileri fazla elit diyormuş yaptığı müziği ne gam! Ayağınıza gelmiş elitizmi kaçırmayın. Hemen ardından 26 Eylül'de Laço Tayfa ve 27 - 28 Eylül'de ise geçen hafta diskotek'te albüm tanıtımını okuduğunuz İsviçreli çello sanatçısı, avangard insan Mich Gerber konuk olacak. Babylon'un Ekim ayında ise 12. Akbank Caz Festivali konserlerine sahne olacak. Patricia Barber, Cleveland Watkiss & The Source, New Cool Collective, Jimi Tenor Band, Coscia & Travesi Duo, Arto Lindsay Group, ICP Orchestra, Timuçin Şahin Trio, Ernst Reiseger ve Şenol Küçükyıldırım gibi isimleri Babylon'da izleyeceğiz.
Şimdiden belli olan diğer Babylon konserleri arasında ise Fujifilm Music WeekEnds kapsamında Rio De Janeiro'dan Azymuth, Mavi Müzik gecelerinde Düseldorf'tan Mouse on Mars, Garanti Caz Yeşili konserlerinde New York'dan Eddie Palmieri, John Surman & Jack De Jonette, The Biritish Council sponsorluğunda Londra'dan Jah Wooble & Deep Space yer alıyor.
Ayrıntılı bilgi için her zaman www.babylon-ist.com adresinden faydalanabilirsiniz.high fidelity
Gecenin ilerleyen saatleri için 10 parça
1. Acid Milk/ Gus Gus
2. Moaner/ Underworld
3. High Fidelity/ Daft Punk
4. Halcyon/ Chicane
5. You Don't Know Me/ A.Van Helden
6. Star Guitar/ Chemical brothers
7. Days Go By/ Dirty Vegas
8. Candles/ (DJ Pulse Mix) Alex Reece
9. Walkie Talkie/ DJ Shadow
10. If I Ever Feel Better/ (Buffalo Bunch Remix) Phoenix