BAFTA'nın en iyisi 'EastEnders'

BAFTA'nın en iyisi 'EastEnders'
BAFTA'nın en iyisi 'EastEnders'

Ünlülerin rüzgar ve yağmur nedeniyle zor dakikalar geçirdiği kırmızı halıdan geriye bu görüntüler kaldı.

İngiliz Film ve Televizyon Sanat Akademisi (BAFTA) ödülleri, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

İngiliz Film ve Televizyon Sanat Akademisi (BAFTA) ödülleri, İngiltere ’nin başkenti Londra’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 'EastEnders'ın en iyi dizi İngiliz Film ve Televizyon Sanat Akademisi (BAFTA) ödülleri, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 'EastEnders’ın en iyi seçildiği geceye, Londra rüzgarından nasibini alan kadınlar damgasını vurdu. Kırmızı halıda etekleri uçuşan elbiseleriyle yürümekte zorlanan ünlüler, tören başlamadan önce Twitter’da rüzgar ve yağmura isyan etti.

Ben Whishaw’ın ‘Richard II’deki performansıyla en iyi erkek oyuncu seçildiği gecede, Sheridan Smith ‘Mrs Biggs’teki rolüyle en iyi kadın oyuncu seçildi. Steve Coogan ile Olivia Colman ise komedi dalında en iyiler seçildi. Colman, ayrıca ‘Accused’ taki performansıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü de kazandı. En iyi yardımcı erkek oyuncu ise Simon Russell Beale olarak belirlendi. Gecenin en merakla beklenen konusu ise en iyi dizi ödülünün kime verileceğiydi: ‘EastEnders’ en iyi dizi seçildi. ‘Twenty Twelve’ ise sitcom dalında ödüle layık görüldü.