'Bağdat'lılar bu sitede

Bağdat Caddesi'nin farklı olduğunu, kendine özgü bir havası ve sosyal çevresi bulunduğunu burada yaşayanlar yaşadıklarından, yaşamayanlar da duyduklarından bilir.
Haber: GAYE ACARLAR / Arşivi

İSTANBUL - Bağdat Caddesi'nin farklı olduğunu, kendine özgü bir havası ve sosyal çevresi bulunduğunu burada yaşayanlar yaşadıklarından, yaşamayanlar da duyduklarından bilir. C.C., yani Club Cadde de (www.clubcadde.net) bu bölgede oturan her yaştan insanın katılımıyla kurumuş, toplantılar ve gezilerle üyelerini bir araya getiren 'sanal' bir örgütlenme.
İnternet çatısı altında buluşma, Gökhan Konaş ve Serhan Kıymaz isimli iki gencin hayaliyle gerçekleşmiş. Önceleri Bağdat Caddesi'nde yaşayan 10-15 kişinin katıldığı bir mail grubuyken katılımcıların artmasıyla bir internet
sitesi kurulması fikri oluşmuş. Her hafta 100 yeni üyenin katılımı ve fikirleriyle bugünkü haline gelmiş. Yüzde 65'i 18-25 yaşları arasında olan 6 bini aşkın üyenin yüzde 91'i üniversite mezunu, yüzde 93'ü de en az bir yabancı dil biliyor.
Her zevke ayrı grup
Club Cadde, bowling, gezi, gurme, sinema, tiyatro ve felsefe gibi 20'yi aşkın gruba sahip. Grupların kuruluş amacını Club Cadde Proje Yöneticisi Gökhan Konaş, "C.C., lokal bir oluşum olduğu için 6 bini aşkın üyesinin hepsinin aynı şeylerden hoşlanması beklenemez. Biz de tüm üyelere hitap edebilmek için bu grupları oluşturduk" diye açıklıyor.
Club Cadde'nin bir de kartı var. Küçük bir ücretle sahip olunabilen Club Cadde Member Card, üyelerine 70 farklı kuruluşta çeşitli indirimler ve kolaylıklar sunuyor.
Club Cadde üyelerine referans vereceği için üye kuruluşların seçiminde, hizmet anlayışı ve kalite konularında çok titiz davranıyor. Önümüzdeki sezon, daha iyi hizmet için kart değişecek ve sahiplerine çilingir, yol yardımı gibi çeşitli hizmetler de sunacak.
Sıkı iletişim halindeler
Club Cadde bu kadarla da kalmıyor, önceden belirlenmiş tarihlerde kariyer günleri, sosyal etkinlikler, yurtiçi geziler, tanışma toplantıları, spor aktiviteleri düzenliyor. Bu etkinliklerin haberleri, mail grubuyla ya da sitedeki aktiviteler linkiyle üyelere ulaştırılıyor, etkinliklerden sonraki günlerde fotoğraf ve yorumlarla siteye ekleniyor. Ayrıca yaz ayları boyunca, hafta içi her gün saat 18.00'den sonra Gökhan Konaş'ın işletmeciliğini yaptığı, Suadiye YKM binasının en üst katında bulunan The Lounge'da toplantılar yapılıyor.
Bu topluluğa katılmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey www.clubcadde.net'i tıklamak.
Club Cadde'ye üye olmanız ve tüm bu avantajlardan yaralanmanız için ücret ödemeniz gerekmiyor, sadece 'Bağdat Caddesi vatandaşı' olmanız yeterli.