Baharda feminen çizgiler ön planda

Baharda feminen çizgiler ön planda
Baharda feminen çizgiler ön planda
7 Ekim'de başlayan ve bugün sonlanacak İstanbul Fashion Week'te dün Özlem Kaya ve Niyazi Erdoğan yeni kreasyonlarını tanıttı.

7 Ekim’de başlayan ve bugün sonlanacak İstanbul Fashion Week’te dün Özlem Kaya ve Niyazi Erdoğan yeni kreasyonlarını tanıttı. Kaya’nın, siyah, mercan rengi ve beyazın ağırlıkta olduğu İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonunda feminen çizgiler ön planda. Ayrıca korselerle bir arada kullanılan son teknoloji ürünü kumaşlar da dikkat çekiyor.

Türkiye ’nin en başarılı erkek giyim tasarımcılarından Niyazi Erdoğan ise seyahat etmeyi seven şehirli erkeklerden ilham alarak hazırladığı İlkbahar/Yaz 2014 koleksiyonunda, her sezon kullandığı piksel desenleri farklı bir biçimde yorumlandı. Gelecek yazın sırt çantası trendine göz kırpan çizgili çantalar ve çiçekli esparidllerin yanı sıra koleksiyonda klasik çizgiler ön planda.

Erdoğan, koleksiyonuyla ilgili olarak "2013-2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonum çok güçlü bir erkeği tasvir ediyordu. Şehrin karmaşası içinde mücadeleci bir ruh taşıyan, genç ve dinamik bir erkeğin koleksiyonu.. 2014 İlkbahar/Yaz Koleksiyonumda ise daha çok seyahat eden, dinlenmeye ihtiyaç duyan bir erkek profili var. Kışın insanlar daha durağan. Ama yazın daha çok yer değiştiriyoruz; seyahatlerimiz, tatillerimiz daha fazla. Dolayısıyla koleksiyonumda hareket kabiliyetini öne çıkardım" diyor.

Koleksiyonun kumaşları tamamen doğal elyaflardan oluşuyor. Yıkamalı pantolonlar çok ince mikron yün ceketlerle kombine ediliyor. Koleksiyonun renk paletinde ise natürel toprak tonlarının yanı sıra, yeşil ve kiremit tonları bulunuyor.

Kreatif yönetimini Barış Çakmakçı'nın yürüttüğü koleksiyonun defile koreografisini Türkiye'de moda camiasının duayen isimlerinden Uğurkan Erez üstlendi. Koleksiyon styling'i de Başak Dizer Fransez tarafından gerçekleştirildi.