Bahçede şnitzel keyfi

Bahçe mevsimi başladı. Artık herkes bahçede oturup yemek yiyecek diye bir genelleme
yapmak için 50 yıl öncesinde yaşıyor olmamız gerekirdi.
Haber: MELİS DANİŞMEND / Arşivi

Bahçe mevsimi başladı. Artık herkes bahçede oturup yemek yiyecek diye bir genelleme
yapmak için 50 yıl öncesinde yaşıyor olmamız gerekirdi. Zira İstanbul'daki bahçeler, birinci derece tarihi eser kapsamına girebilecek nadide eserler arasında artık. Şanslı birkaç aile dışında, bahçede bir-iki
saat geçirmek isteyenler, restoran ve kafelerin yolunu tutuyor. Orada geçirdikleri birkaç saat ile şarj olup beton hayatlarına geri dönüyorlar. Betonarme cenneti Nişantaşı ve civarındaki bahçelerin de yeri apayrı oluyor bu durumda.
Maçka'daki Mega Residence
Hotel'in girişinde bulunan Schnitzel Restaurant da küçük ama yeşil bahçeli bir restoran. Yeşil çünkü Maçka Parkı'na bakıyor ve caddeyle arasına saksılar koyulduğu için de burun buruna giden arabaları görmeme şansına sahip oluyorsunuz (Seslere kulaklarınızı tıkayacaksınız). İyi servis elemanlarına, lezzetli şnitzellere, temiz ve geniş tuvaletlere sahip restoran, Avusturya mutfağından örnekler sunuyor.
Akşamüstü bira keyfi
Schnitzel Restaurant, güne açık büfe kahvaltı ile başlıyor. Klasik ya da özel soslarla hazırlanmış şnitzel alternatifleri, gulaş çorbası, et, balık ve salata çeşitleri, apfel strudel, sacher torte gibi Avusturya tatlıları, dünya mutfağından değişik lezzetler ise öğle ya da akşam yemeklerinde tercih edebilecekleriniz arasında.
Bira içmek için en iyi zamanlardan biri olan yaz akşamüstlerini de burada değerlendirebilirsiniz. Daha çok var ama kışın da sıcak şarap içebileceğiniz mekanlardah biri olduğunu aklınızın bir köşesine not edin; altı ay sonra işinize yarayabilir. Schnitzel Restaurant davet, toplantı ve yemek organizasyonu için özel hazırlanabilen toplantı salonu ile de hizmet veriyor. Doğum günleri ve evlilik yıldönümleri gibi özel günler için alternatifler sunulurken Advantage Card olanaklarından da yararlanılıyor.
Schnitzel Restaurant haftanın yedi günü açık. Pazarları çalışmanın neredeyse yasak olduğu Nişantaşı'nda az rastlanır bir durum.
Tel: (0212) 231 31 61