Bak şu Mike'ın yaptığına: 4000 dolar bahşiş

Bak şu Mike'ın yaptığına: 4000 dolar bahşiş
Bak şu Mike'ın yaptığına: 4000 dolar bahşiş
Mike isimli biri, New York'ta bir restoranda, sadece 30 dolar gelen hesaba tam yüzde 7000 fazlasına denk gelecek şekilde 4 bin dolar bahşiş bıraktı.

RADİKAL - Restoranlarda gelen hesaplar üzerine bahşiş ödeme bir alışkanlık haline gelse de New York 'ta bir restoranda hesabın neredeyse 700 katı bahşiş bırakıldı.

ABC News'in haberine göre, New York'ta yaşayan Mike isimli biri, 43,50 dolar için gelen hesaba 3 bin dolar bahşiş bıraktı.

Adının açıklanmasını istemeyen ve kendini Mike olarak tanıtan kişi, "Neredeyse bir yıldır bu restorana geliyorum ve o garson bana hizmet ediyor. Çok iyi bir insan ve geçen bir tahliye ihbarı aldığını söylemişti. Bir zamandır orta okul hocamın projesine katkıda bulunmayı düşünüyordum ve bunun en doğru zaman olduğuna karar verip, bahşişi bıraktım" dedi.

Mike'in bahsini geçirdiği proje, "ReesSpecht Life" adlı bir oluşum ve Mike'ın hocasının 22 aylık oğlunun trajik bir boğulma vakası yaşaması üzerine, ihtiyacı olan kişilere yardım için para toplamak için başlatıldı.