Bakandan sutyen polemiğine son: Bu sapığa değmez!

Bakandan sutyen polemiğine son: Bu sapığa değmez!
Bakandan sutyen polemiğine son: Bu sapığa değmez!
Fransa'da meclis oturumunda sutyeni göründüğü için, 'dikkat dağıtmak'la suçlanan Eğitim Bakanı Najat Vallaud-Belkacem ithamlara tepki gösterenlere teşekkür etti.

RADİKAL - Fransa’da ortaokul müfredatlarında yapmayı planladığı değişiklikler nedeniyle eleştiri yağmuruna tutulan Eğitim Bakanı Najat Vallaud-Belkacem şimdi de kıyafet seçimi nedeniyle gündemde.

38 yaşındaki Fas asıllı Belkacem’in geçen haftaki meclis oturumunda giydiği siyah elbisenin dekoltesinden ‘dantelli sütyeninin’ görünmesi sağcı ‘Debout la France’ partisi üyelerince gündeme getirilmişti. Belkacem 'Mecliste sutyenini gösterip dikkatleri dağıtmak'la suçlanmıştı. Parti üyelerinden köşe yazarı Jean-Paul Brighelli, Le Point dergisi için kaleme aldığı yazıda Belkacem’i, mecliste işiyle ilgili sorulara cevap vermemek için degajesini ‘sis perdesi’ olarak kullanmakla suçlayınca devreye kadın bakanlar girdi. 

Bu iddialar üzerine Kadın Haklarından Sorumlu Devlet Bakanı Pascale Boistard, Brighelli’nin ‘seksist saldırılarının’ tüm kadınlara hakaret olduğunu söyledi. Fransız bakan da dün kendisine Twitter'dan teşekkür ederek, "Sizleri bu sapık ruhla daha fazla uğraşmamaya davet ediyorum. Çünkü hiç değmez" diye yazdı. (Habertürk)