'Bana bir bira ver salak!'

'Bana bir bira ver salak!'
'Bana bir bira ver salak!'

Casa Pocho?da müşteriler garsonlara rahatlıkla küfredebiliyor, hatta eğlenceli ve orijinal laf atan müşteri ücretsiz içki kazanıyor. FOTOĞRAF: REUTERS

MADRİD - “Bu masaya hemen bir viski getir aptal herif!” Herhangi bir barda barmene ya da garsona bu şekilde sipariş verebileceğini düşünür müydünüz? İspanya’daki Casa Pocho’da bu mümkün!
Valencia yakınlarındaki güney kenti Cullera’da bulunan bar, müşterilerine iş çıkışı geldiklerinde, bir tür ‘terapi’ imkânı sunuyor. Müşteriler bar personeline rahatlıkla küfredebiliyor, hatta eğlenceli ve orijinal bir laf atan müşterinin ücretsiz içki kazanma şansı bile var.
Casa Pocho’nun Polonya doğumlu sahibi Bernard Mariusz, insanların ekonomik krizin hayata hâkim olduğu şu dönemde, kızgınlıklarını içlerinden atmak için bir şeye ihtiyaç duyduğunu söylüyor. Müşterilerine müstehcen sözler konusunda zengin bir dil olan İspanyolca’yı bu şekilde kullanmaları için fırsat veren Mariusz, böylece bir yandan da aile içi şiddetin önlenmesine de katkı sunacağı görüşünde... (Reuters)