Banksy resmini içeri taşıdılar

Banksy resmini içeri taşıdılar
Banksy resmini içeri taşıdılar
İngiliz gerilla grafiti sanatçısı, siyasi aktivist ve film yönetmeni Banksy'nin Bristol'da resmettiği son eserlerinden biri dün yerinden sökülerek, resmin bulunduğu derneğin içine alındı.

Yaklaşık 25 senedir sokakları boyayan, sergi yapan ve film yöneten 'gerilla' İngiliz sanatçı Banksy, bu sefer bir genç erkekler derneğinin (Broad Plains Boys Club) duvarına, sarılırken bir yandan telefonlarına bakan bir çifti resmetmişti. Bu resim Banksy’nin bir hayranı olan Sally tarafından keşfedilmişti. Derneğin yöneticileri resmi yerinden sökerek mekânın içine aldı ve resmin bulunduğu duvara bir not iliştirdi. Notta “Yeni Banksy parçası herhangi bir vandalizmi ve işin zarar görmesini önlemek üzere kulübümüzün içine alınmıştır. İstediğiniz zaman içeri girip resme bakabilirsiniz, sadece ufak bir desteğinizi isteyeceğiz” yazıyor.
Bristol’ın 120 yaşındaki en eski derneğinin borçlar yüzünden kapanma riski olduğunu, derneği açık tutabilmek için 120 bin pound’a ihtiyaçları olduğunu söyleyen yöneticiler, “Yan tarafta dev bir duvar var, Banksy resmini oraya da yapabilirdi ama yapmadı. Sanıyoruz ki bize yardım etmek istedi” açıklamasını yaptı. Geçen pazar da Cheltenham’da yine Banksy’nin işi olduğu söylenen, bir telefon kulübesinin etrafında dinleme aparatlarıyla kulübeyi dinleyen üç adamın resmi keşfedilmişti. (BBC)

Banksy'den telekulakçılara selam!


  ETİKETLER:

  BBC

  ,

  Resim

  ,

  Pazar

  ,

  Telefon

  ,

  sergi

  ,

  film

  ,

  bakan

  ,

  zaman

  ,

  Resmi

  ,

  genç

  ,

  Selam