Banksy'ye dişi rakip: Bambi

Banksy'ye dişi rakip: Bambi
Banksy'ye dişi rakip: Bambi
'Sokak sanatının kralı' olarak anılan Banksy'ye dişi rakip çıktı: Bambi. Brad Pitt, Angelina Jolie ve Rihanna gibi isimlerin Bambi'nin eserleri için sıraya girdiği söyleniyor.

“Sokak Sanatının Kralı” olarak nitelendirilen Britanyalı sanatçı Banksy’ye “Kraliçe” geldi. Yaklaşık üç yıldır gerçek adını saklayarak duvarlara resim yapan kadın sokak sanatçısı Bambi; rapçi Kanye West’in, eşi Kim Kardashian’a düğün hediyesi olarak verdiği çalışmasıyla ünlendi. Bambi, düğünden kısa bir süre önce Kardashian’ı yarı çıplak bir şekilde resmetmişti.
Taraf’ta yer alan habere göre Brad Pitt, Angelina Jolie, Robbie Williams ve Rihanna gibi isimlerin, yıllarca Kuzey Londra sokaklarında polisle köşe kapmaca oynayan Bambi’nin eserleri için sıraya girdiği konuşuluyor.
“Dişi Banksy” olarak nitelendirilen Bambi, ilk defa 2011’de, Camden Town adlı lokalin girişine yaptığı Amy Winehouse çalışmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti. O günden beri kimliğini sır gibi saklayan ve Bambi imzasını kullanan sanatçı, David Beckham ve Kate Moss gibi isimleri resmetmesiyle nam salmıştı. İlk ses getiren çalışması Amy Winehouse, yerel yönetim tarafından üzeri boyanarak kapatılan sanatçının eserleri, artık vinil kaplamalarla korunuyor ve on binlerce sterline satılıyor.


BRAD PITT ALMAK İSTEDİ
Bambi, ünlüler dünyasında öylesine büyük bir ün kazandı ki, Lost dizisinin yıldızlarından Michelle Rodriguez sanatçıdan, eski sevgilisi top- model Cara Delevingne’nin portresini yapmasını istedi. Brad Pitt ise sanatçının, Kate Middleton ve Prens William’ın düğününü tasvir ettiği çalışmasına 60 bin sterlin ödemeyi düşünmüştü. Robbie Williams, çocuğu doğmadan önce bebeğini tasvir ettiği bir portreyi satın alırken, Take That topluluğunun eski üyesi Mark Owen ise, 40’ıncı yaş günü için Williams’a 20 bin sterlin değerinde bir çalışmayı hediye etmişti. (Taraf)