Banu Güven: Faşist bir grup dikkat çekmeye çalıştı

Banu Güven: Faşist bir grup dikkat çekmeye çalıştı
Banu Güven: Faşist bir grup dikkat çekmeye çalıştı
Dün Twitter hesabı ele geçirilip özel mesajları yayımlanan Banu Güven, hesabının geri aldı. Radikal'e yaşadıklarını anlatan Güven, 'Hak hukuk meselelerine karşı tahammülsüz, faşist bir grup dikkat çekmeye çalıştı' dedi.

RADİKAL- Dün Twitter hesabı ele geçirilip özel mesajları yayımlanan Banu Güven, hesabının geri aldı. Dün akşam saatlerinden itibaren hesabı tekrar kendi kontrolüne geçen Banu Güven, ilk olarak televizyonda yayına aldığı Cumhuriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay’ın Charlie Hebdo için söylediklerini Twitter'dan paylaştı.

Radikal’e yaşadıklarını anlatan Güven, “Hak hukuk meselelerine karşı tahammülsüz, faşist bir grup dikkat çekmeye çalıştı” dedi: “Kendine Uygur Tim diyen bazı kişi veya kişilerin son birkaç gündür twitte’da birbirini takip edenleri kullanarak hesaplara sızdığını görüyoruz. Ben hesabımının ele geçirildiğini fark ettiğimde telaşlanmadan yapmamam gerekeni yaptım, twitter’a gerekli formları doldurdum ve kısa sürede hesabımın kontrolünü geri aldım. Twitter’ın bu konuda epey hızlı davrandığını söyleyebilirim. Benim hesabımdan yazdıkları mesajlar çok çirkindi. Bazı direkt mesajlaşmalarımı da yayımladılar, ama benim korkacak hiçbir şeyim yok. Bazı mesajları da başkalarının mesajlarıyla karıştırıp yayımladıklarını söyleyeyim… 

Banu Güven, hesabını hacker'lardan kurtardı

Banu Güven'in özel mesajlarını yayınladılar!


Bunu yapan grubun bir takım hak hukuk meselelerine karşı tahammülsüz, faşist bir grup olduğu açık. Çok takip edilen bir hesabı ele geçirip dikkat çekmek istediler, bunu da ancak bu kadar yapabildiler. Elbette insanın başına böyle bir şey gelmesi çok rahatsız edici. Ama bir yandan da şaşırtıcı değil. Çünkü bu memlekette konuşulması gereken konuları konuştuğunda bu tür gruplara tosluyorsun. Çok uzun sürmediğine seviniyorum. 

Çok yakınlarından gelse bile direk mesajlardaki linkleri açmamakta fayda var.

Twitter hesabım çalındı... Ne yapabilirim?