Barbie, 50'nci yaşını podyumda kutladı

Barbie, 50'nci yaşını podyumda kutladı
Barbie, 50'nci yaşını podyumda kutladı

Defilede ünlü bebeğin kıyafetlerini taşıyan modeller, saç ve makyajlarıyla da ?canlı Barbie?ler gibiydi... FOTOĞRAF: REUTERS

NEW YORK - Barbie bebeklerinin 50’nci yaş günü  New York Moda Haftası kapsamındaki defilede kutlandı.  Dünyanın en büyük oyuncak üreticisi Mattel şirketi tarafından 1959’da piyasaya sürülen Barbie bebeklerinin yıldönümü için ünlü moda tasarımcılarının hazırladığı giysiler, New York’ta önceki gün düzenlenen defilede modeller tarafından davetlilere sunuldu.
Mattel şirketinin Barbie bebeklerini yeniden oyuncakların gözdesi yapma çabaları çerçevesinde düzenlenen defileye, aralarında ünlülerin de bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Barbie’nin 50 yılının anlatıldığı görsel şovla başlayan defilede, aralarında Vera Wang, Badgley Mischka, Tommy Hilfilger ve Calvin Klein’ın bulunduğu ünlü 50 modacının tasarımları sergilendi. Defilede, Barbie’nin geçmiş, şimdiki ve gelecekteki hali siyah, kırmızı ve özellikle pembe renklerin hakim olduğu giysilerle tanıtıldı. Defilenin Sevgililer Günü’nde düzenlenmesi nedeniyle Barbie’nin erkek arkadaşı Ken de gösteride yerini aldı. (aa)