Barista'dan 'gerçek' albüm: DayDream

Barista'dan 'gerçek' albüm: DayDream
Barista'dan 'gerçek' albüm: DayDream
Dört yıl önce kurulan Barista grubunun hayata, aşk ve kayıplara dair zengin altyapıya sahip 16 şarkısının yer aldığı ilk albümü 'DayDream' nihayet çıktı. Gerçek seslerin peşinde bir grup olan Barista, 'DayDream'in miksi için her şeyin analog olduğu bir stüdyoyu tercih etti.

En sıradan hallerimize bile yön veren ama farkında olmadığımız, olmaya korktuğumuz derinliğimiz. Hayat , aşk , kayıplar.. İçimiz ile dışımızı birleştiren bu keşifler, Barista grubunun arayışıdır. Herkesin, DayDream’in her notasında, içinde yaşattığı bir şeylerle karşılaşacağı kesin!
İsmail Kocak, Bahadır Eryılmaz, Evren Arkman ve Naci Engin, 4 yıl önce Kadıköy’de ufak bir stüdyoda bir araya gelirken, tam olarak neye başladıklarının farkında değillerdi. Sade ezgilerin içindeki doyum, Bahadır ve Evren’i yola çıkarmıştı. Özgür Hazar ile atılan tohum, Gökhan Büyükkara’nın da katılımı ile çiçek vermeye başladı. Volkan Cebeci, Crystal Hogg, Ian Barnson ve David Saylor gibi birçok yerli-yabancı müzisyenin katkısıyla ‘DayDream’ albümüne ulaşıldı: Sade ezgiler etrafında, içimizden gelenler; gerçek enstrümanlarla!

Barista’nın heyecanla beklenen ilk albümü ‘DayDream’ sonunda çıktı. Gerçek seslerin peşinde bir grup olan Barista, ‘DayDream’in miksi için her şeyin analog olduğu bir stüdyoyu tercih etti. Bütün efektler analog aletlerde hazırlandı, dijital hiçbir dokunuş kullanılmadı. Barista üyeleri “Elbette gerçek analog SSL konsolda çalışmak çok daha fazla zaman istiyor, ama sonuçta elde ettiğimiz lezzete değiyor bu çaba” diyor.

‘DayDream’ albümünün arkasında pek çok hikaye var. Bunlardan biri de albümün kapak tasarımı. Deniz Üçok tarafından hazırlanan tasarımlarda bir de sürpriz var. Kapaktaki artwork bizzat grubun kurucusu Bahadır Han Eryılmaz’a ait.

Daha fazla detaylı bilgi ve şarkıları dinlemek için: www.baristabeat.com


  ETİKETLER:

  hayat

  ,

  aşk

  ,

  Dijital

  ,

  Çiçek

  ,

  Sürpriz

  ,

  Hikaye

  ,

  kapak

  ,

  zaman