Başaklar aşkta ve işte 'yeni'yi tadacak

Başaklar, yeni yılın ikinci yarısında iş değişikliğine hazır olsun. Yaz mevsimi maddi açıdan ferah geçecek. Spor merkezlerinde daha bol vakit geçirecek olan Başakların önünde sağlıklı aylar var. Aşk hayatındaki sorunlar sona yaklaşıyor, yeni ilişki kapıda...Başaklar, bu yıl iş hayatı ve sağlıkta çok şanslı. Neredeyse hastalık yüzü görmeyecek olan Başaklar sağlıklarıyla ilgili titiz tutumlarının ödülünü alıyor. İş hayatında da başarılı olan Başaklar daha fazla para kazanacakları, daha mutlu olacakları yeni bir işe başlayabilir.

İş ve kariyer
Başaklar bu yıl içinde ya çalıştıkları iş yerini ya da çalışma sektörlerini değiştiriyor. Yılın ilk aylarında iş yerinde yaşayacağınız tatsız bir olay sizi çalıştığınız mevcut iş yerinden uzaklaştırabilir. Mayıs ayında gerçekleşecek iş değişikliği sizi rahatlatacak. O süreye kadar iş yerinde yaşayacağınız strese yenilmeyin. Bu sürede birlikte çalıştığınız insanlarla iyi ilişkiler kurmaya çalışın. Yılın ikinci yarısı sizin için daha güzel geçecek. Yakın bir arkadaşınızın önerisi ve yardımıyla yapacağınız iş değişikliği sizi temmuz ve ağustos aylarında maddi olarak rahatlatacak. Bu yıl sık sık ofis dışında işler yapacak ve daha fazla iş seyahatine çıkacaksınız. Yaratıcı yönünüz açığa çıkıyor ve kendinizi iyi ifade edebileceğiniz topluluklar içine giriyorsunuz. Titiz ve çalışkan oluşunuz, yaratıcı ve iyimser yönünüzle birleşiyor ve çevrenizdekilerle uyumlu çalışıyorsunuz. Yazar ya da sanatçı olan Başaklar bu yıl yepyeni anlaşmalara imza atabilir. Yaratıcı yönünüzün artacağı bu zamanlarda konsantrasyon güçlüğü çekebilirsiniz. Dikkatinizi toplamak için kendi içinize dönmeli ve dış dünyadan biraz uzaklaşmalısınız yoksa başarı şansınız azalıyor.

Sağlık
Hem bedensel hem de fiziksel sağlığınızın zirvesindesiniz. Bu yıl ruh sağlığınız hiç olmadığı kadar iyi olacak. İç huzuru yakalayacağınız bu yıl içinde kendinizle barışık ve iyimser olacaksınız. 2009 sizin için, sağlık ve iş konusunda önemli adımlar atacağınız bir yıl olacak. Hayatınızda önem verdiğiniz alanların sırası da değişebilir. Öncelik sırasında iş ve sağlık birinci planda olacak. Spor merkezinde geçen seneye göre daha fazla vakit geçirecek ve daha formda bir bedene sahip olacaksınız. Spora ayırdığınız vaktin artması sizi daha stressiz bir insan haline getiriyor. Bu yıl spor merkezinde tanışacağınız spor antrenörünüz yaşam standartlarınızla ilgili önemli değişimler yaşamanıza sebep oluyor. Ne olursa olsun, bu yıl spor yapmanın olumlu sonuçlarını alacaksınız. Bu yıl içinde alkol, sigara ya da kilo gibi konularda profesyonel yardım alabilir, rehabilitasyon merkezinde vakit geçirebilirsiniz. Bu tip sorunlarınız varsa mutlaka profesyonel yardım alın, aksi takdirde zor bir yıl olabilir.

Para
Uzun zamandır satın almayı planladığınız, sahip olmak istediğiniz bir şey varsa, yılın ikinci yarısında bu isteğinizi gerçekleştiriyorsunuz. Bilgisayar gibi elektronik bir eşyanızı yenilemeniz de mümkün. Çok yakın bir kadın arkadaşınız bu yıl içinde evleniyor ya da büyük bir servete kavuşuyor. Arkadaşınızın mutluluğu kısa vadede sizi de olumlu yönde etkileyecek ancak bu arkadaşınızın uzun vadede sizden uzaklaşması sizi biraz üzüyor. Arkadaşınızın taşınma ihtimali söz konusu olabilir. Çok yakın bir erkek arkadaşınızın da yaşam standartlarında aniden ortaya çıkacak bir değişim söz konusu. Bu arkadaşınızın hayatında meydana gelen ani değişimle sizin de ilgi alanlarınız ve hobileriniz değişiyor.

Aşk Devam eden bir ilişkiniz varsa ve bu ilişkide sorun yaşıyorsanız, sorunların kendi kendine çözülmesini beklemekten vazgeçmelisiniz. Siz bir şeyler yapmadıkça karşı taraf da ilişkiyi düzeltmek için adım atmayacak. Karşılıklı inatla sadece zaman kaybediyorsunuz. Geçmiş ilişkilerin gölgesinde geçen bu aşk iki tarafı da hayli üzüyor. Artık geçmişi bir kenara bırakmalı ve birlikteliğinizin keyfini çıkarmalısınız. Yıl içinde ilişkinizin rayına oturduğunu sandığınız bir anda aniden gelen bir ayrılıkla kendinizi başka bir ilişkinin içinde bulabilirsiniz. İki ilişki arasında kalıp aklınızın karışması da olası.
Katıldığınız bir davette tanışacağınız bir kişiyle güzel bir ilişki yaşayabilir, evlilik kararı alabilirsiniz. Ancak aklınızı geçmiş ilişkinizde bıraktığınız sürece mutsuz olmanız kaçınılmaz. Mantığınızla duygularınız arasında sıkışacağınız çok fazla dönem yaşayacaksınız. Bu dönemlerde mantığınızın sesini dinlemeli ve duygularınıza söz geçirmelisiniz. Sonunda mantığınız sizi, duygusal yönden de tatmin olacağınız güzel bir ilişkiye doğru götürecek.

Başarılı olacağı alanlar
Aşk, çocuklar, yaratıcılık ve eğlence: 27 Aralık 2008-4 Şubat 2009
İş hayatı ve sağlık: 4 Şubat-14 Mart
Evlilik ve ilişki: 14 Mart-22 Nisan
Ani olaylar: 22 Nisan-31 Mayıs
İnanç, eğitim, seyahat: 31 Mayıs-11 Haziran
Kariyer, dış görünüş ve babayla ilişkiler: 11 Haziran-25 Ağustos
Arkadaşlar ve dilekler: 25 Ağustos-16 Ekim
Gizli düşman/arkadaş tarafından sınırlanma: 16 Ekim-7 Haziran 2010

İlk yarıda doğanlara...
Arkadaşlar, dilekler, umutlar: Başlangıç günü 11 Aralık (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 11. günü doğanlar.
Gizli düşman/arkadaş tarafından kısıtlanma: Başlangıç 9 Şubat (Ay tutulması). En çok etkilenenler burcun 9. günü doğanlar.
İnsanlarla ilişkiler, kendinizle ilgili küçük detaylar: Başlangıç 11 Mart (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 11. günü doğanlar.
Maddi durumlar: Başlangıç 9 Nisan (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 9. günü doğanlar.
İletişim, kısa yolculuklar, kardeşlerle ilişkiler: Başlangıç günü 9 Mayıs (Dolunay). En çok etkilenenler burcun 9. günü doğanlar.

İkinci yarıda doğanlara...
Arkadaşlar, dilekler, umutlar: Başlangıç günü 22 Haziran (Yeni ay) ve 22 Temmuz (Güneş tutulması). En çok etkilenenler 22. gün doğanlar.
Gizli düşman/arkadaş tarafından kısıtlanma: Başlangıç günü 20 Ağustos (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 20. günü doğanlar.
İnsanlarla ilişkiler, kendinizle ilgili küçük detaylar: Başlangıç günü 18 Eylül (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 18. günü doğanlar.
Maddi durumlar: Başlangıç 18 Ekim (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 18. günü doğanlar.
İletişim, kısa yolculuklar, kardeşlerle ilişkiler: Başlangıç günü 16 Kasım (Yeni ay). En çok etkilenenler burcun 16. günü doğanlar.