Basına buzlu Nymphomaniac

Basına buzlu Nymphomaniac
Basına buzlu Nymphomaniac
Seks bağımlısı bir kadının hayat hikayesini anlatan ve daha vizyona girmeden büyük tartışmalara neden olan Lars Von Trier'in son filmi 'Nymphomaniac' görücüye çıktı.

Bir seks bağımlısı kadının hayat hikayesini anlatan ve daha vizyona girmeden büyük tartışmalara neden olan filmi ‘Nymphomaniac’ görücüye çıktı.

Bu ay 13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali'nde gösterilecek olan ve Türkiye 'de Mart ayı sonunda gösterime girmesi beklenen Nymphomaniac'ın dün ve bugün İstanbul'da gerçekleştirilen basın gösteriminde bazı sevişme sahnelerinin buzlandığı görüldü.

BİR SEKS BAĞIMLISININ HAYATI
Bir seks bağımlısı kadının hayatını anlatan filmin başrollerinde Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf, Christian Slater, Uma Thurman, Willem Dafoe, Udo Kier gibi önemli isimler rol alıyor.

Danimarkalı yönetmen Lars Von Trier’in filmi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Nymphomaniac Volume 1 ve Volume 2 olarak gösterime girecek.

Türkiye'de ilk olarak !f İstanbul’da gösterilecek olan “İtiraf Bölüm 1” 1 saat 50 dakika, “İtiraf Bölüm 2” ise 2 saat 10 dakika sürecek.

SANSÜR TARTIŞMALARINA NEDEN OLMUŞTU
Filmin uzun versiyonunun gösterilmemesi sansür tartışmalarına neden olmuştu. Özen Film Filmcilik ve Sinemacılık ile Umut Sanat Filmcilik Sinemacılık tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, filmin birinci bölümünün sansürsüz halinin sadece 2014 Berlin Film Festivali’nde gösterildiği ve ardından tüm dünyada gösteriminin dondurulduğu bildirildi. Açıklamada ikinci bölümün uzun versiyonun ne zaman ve nerede gösterileceği izleyen aylar içinde teyit edileceği belirtildi. Kaynak: (hurriyet.com.tr)