Başsavcı vekilinden resim sergisi

Başsavcı vekilinden resim sergisi
Başsavcı vekilinden resim sergisi
Kadıköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili İsmet Efe, ilk kişisel resim sergisini CKM'de açtı


İSTANBUL - Kadıköy Cumhuriyet Baş savcı Vekili İsmet Efe, ilk kişisel resim sergisini Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi'nde (CKM) açtı.

Karikatürün yanı sıra resim, heykel, seramik ve plastik sanatların çeşitli dallarıyla ilgilenen İsmet Efe, resim yapan bir savcı olarak değil, savcılık yapan bir sanatçı olarak tanınıyor.

8 yıldır Kadıköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak görev yapan Efe, 68 tablonun yer aldığı sergisinde, özellikle doku ve buluntu olgularını ön plana çıkaran bir mizaç ortaya koyuyor.

‘HER İNSANIN YAŞAMINDA BELLİ KESİŞME NOKTALARI OLUYOR’
Serginin açılışında konuşan Efe, her insanın yaşamında belli kesişme noktaları olduğunu belirterek, ortaokul ikinci sınıftayken resim öğretmeninin resme başlama ve geliştirmede kendisine büyük katkıları olduğunu anlattı.

Lise ikinci sınıfta bir bankanın karikatür sergisini gezdiğini ve daha sonra karikatüre başladığını aktaran Efe, 1972'den 1988'e kadar da karikatür çizerek hayatını kazandığını söyledi.

Efe, “Aslında bu sergiyi emekli olduktan en az 5-6 yıl sonra açmayı düşünüyordum. Ressam arkadaşım Tülin Tanman ile karşılaştım. Derhal resimlerimi sergilemem gerektiğini söyledi. Bana bir heyecan verdi. Bu nedenle önce bu sergi gerçekleşti. Kendisine teşekkür diyorum. Bir yıl önce serginin tarihi belli oldu. Ancak yoğun bir çalışma temposundaydım. Asistanım Funda Döşkaya'nın çok yardımı oldu” diye konuştu.

Açılışına, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile sanatçı Müjdat Gezen'in de katıldığı sergi, 5 Ocak'a kadar gezilebilecek.

aa