Bayramda hava nasıl olacak?

Bayramda hava nasıl olacak?
Bayramda hava nasıl olacak?
Ramazan ayının bitmesine artık ramak kaldı. Kimi, bayramı ailesiyle birlikte geçirmeyi planlıyor, kimi şehir dışına çıkıp güzel bir tatil yapmayı. Peki Ramazan Bayramı boyunca yurtta hava nasıl olacak?

Bayram yaklaşırken, hava durumunu merak edenler için Meteoroloji son tahminleri açıkladı. Son değerlendirmelere göre bayram tatili boyunca genel olarak Türkiye 'nin kuzeydoğu kesimlerinde parçalı bulutlu, diğer kesimlerinde ise açık ve az bulutlu bir hava görülecek.

Bayramın birinci gününde Sinop dahil olmak üzere Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde, Kars, Ardahan ve Artvin'de yer yer yağış görülecek; diğer bölgeler az bulutlu. Bayramın ikinci günü olan Cuma günü de yine Doğu ve Orta Karadeniz bölgesinde yağış bekleniyor, yurt geneli ise güneşli. Bayramın üçüncü günü yani Cumartesi yağış beklenmiyor, tüm bölgeler az bulutlu ve açık geçecek.  Hava sıcaklıklarında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ancak özellikle Akdeniz bölgesinde sıcaklıklar zaman zaman mevsim normallerinin 2-3 derece üzerinde seyredecek. Doğu Anadolu bölgesinde şu anda mevsim normallerinin biraz altında görülen sıcaklıklar da bayramda bir miktar artacak ve mevsim normallerine çıkacak. Öte yandan meteoroloji yetkililerinden bayramda yolculuk edeceklere önemli bir uyarı geldi.