BBG şöhreti Goody, hastalığına inat 'evet' dedi

BBG şöhreti Goody, hastalığına inat 'evet' dedi
BBG şöhreti Goody, hastalığına inat 'evet' dedi

Goody, hastalığına rağmen Tweed ile evlenmekten vazgeçmeyeceğini söylemişti. Damat Tweed, evinden kadın iç çamaşırlarıyla çıktı.

'Biri Bizi Gözetliyor' ile üne kavuştu, kanser olunca hayatı kameralar önünde geçmeye başladı. Doktorların 'günleri sayılı' dediği Jade Goody, dün ağrıları için morfin alıp dünya evine girdi

LONDRA - İngiliz ‘Biri Bizi Gözetliyor’ yarışmasıyla şöhrete kavuşan 28 yaşındaki Jade Goody ölüm döşeğinde evlendi. Yakalandığı rahim ağzı kanserinin tüm vücudunu sarması sonucu ölümün eşiğine gelen Goody, 21 yaşındaki nişanlısı Jack Tweed ile evlenmekten hasta yatağında da olsa vazgeçmeyeceğini söylemişti. Birkaç haftadır devam eden düğün hazırlıkları İngiliz basını tarafından dakikası dakikasına takip edilen genç kadın nihayet dün dünya evine girdi.

Başbakandan moral mesajı
Goody, törenden önce ağrıları artınca düğün törenine morfin alarak çıktı. Bu arada, daha önce kavgacı ve sert tavırlarıyla basının ilgi odağı olan Tweed, annesiyle yaşadığı evden kadın iç çamaşırları giyerek ayrıldı. Kendisi gibi dantelli kadın iç çamaşırı giyen iki erkek arkadaşıyla birlikte kendilerini düğün törenine götürecek olan limuzine binen Tweed hayli neşeli görünüyordu. İngiltere Başbakanı Gordon Brown da önceki gün ‘Bütün İngiltere yanında’ diyerek talihsiz kıza moral verdi.
 Essex’deki Down Hall Country House Hotel’de evlenen Goody; Noel sabahı uyanan çocuklar gibi heyecanlı olduğunu söyledi. Hazırlıklar için otele helikopterle gelen Goody’ye eşlik eden nedime arkadaşları, genç kadına destek olmak için ‘dazlak kafa’ aksesuarları taktı. Düğün fotoğraflarını 700 bin sterlin (1 milyon 700 bin TL) karşılığında OK! dergisine satan Goody, bir dört, diğeri beş yaşında olan iki oğluna rahat bir gelecek bırakmak istediğini söyledi. Televizyon programından sonra kendi adına ürünler çıkaran genç kadın, bunları da çocuklarının geleceği için yaptığını söylemişti. Goody, gelinliğini Harrods mağazasından seçmiş ve  gelinliğin arkasına ilaç torbası yaptırdı.
Doktorların iki ay ömür biçtiği televizyon yıldızının son günlerinin medya tarafından yakın takibe alınması, İngiltere’de tartışmalarına neden olmuştu. Kadının her anı basına yansıyınca bu durumdaki birinin hayat hikâyesinden para kazanan basın, etik davranmadığı gerekçesiyle eleştirilmişti.

‘Belki kamera önünde ölürüm!’
“Kameralar önünde yaşamaya alıştım, belki de kameralar önünde ölürüm” diyen Goody, “İnsanlar hastalığımı kamera önünde yaşamamı eleştiriyor ama bence bu durum insanlara örnek olmalı. Çünkü ben hayata tutunmanın önemini gösteriyorum” dedi.
Goody, 2002’de ekrana gelmeye başlayan ‘Biri Bizi Gözetliyor’ evinde sıra dışı tavırları ve cehaletiyle boy göstermişti. Saddam Hüseyin’i boksör, Sherlock Holmes’ü tuvaleti icat eden kişi sanan Jade’in tavırları, medyanın ‘Jade evden atılsın’ kampanyası başlatmasına neden olmuştu. Finale kadar yükselen genç kadın, yarışmadan dördüncü olarak ayrılmıştı. (The Daily Mail)