Bedirhan deney setine kavuştu

Bedirhan deney setine kavuştu
Bedirhan deney setine kavuştu
Geçtiğimiz haftalarda deney yaparken anneannesinin müdahalesi yüzünden çalışması yarım kalan Bedirhan'ın videosu sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Daha sonra deneyini tamamlayan Bedirhan'a, Güzel Çocuk isimli Facebook grubu deney seti yollamak için harekete geçmişti. Pek çok gönüllünün desteğiyle alınan deney seti Bedirhan'a ulaştı.
Haber: Birce Altay - birce.altay@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Deney yaparken kullanacağı su anneannesi tarafından alındığı için deneyi de çektiği video da yarım kalan 10 yaşındaki Bedirhan Aydın’ın hikayesi haber kanallarına ve sosyal medyaya konu olmuştu. İyilik yapan çocukları ödüllendirmek için kurulan Güzel Çocuk isimli Facebook grubu, Bedirhan’ın ailesi ile iletişime geçmiş ve ona bir deney seti armağan etmek istediklerini belirtmişlerdi. Güzel Çocuk grubu üyelerinin de desteği ile kısa sürede toplanan parayla alınan deney setleri geçtiğimiz hafta Bedirhan’a gönderilmişti. Bu sabah Güzel Çocuk’un sayfasından yapılan açıklamaya göre hediyeleri Bedirhan’a ulaştı. Deney setleriyle birlikte çektirdiği fotoğrafı grup yetkililerine gönderen Bedirhan’ın ailesi Bedirhan’ın bir de video çekeceğini söyleyip, Güzel Çocuk grubu yetkilileri ve deney seti alınmasında katkıda bulunan tüm üyelere teşekkür ettiklerini belirttiler.

 

Hediyelerimiz Bedirhan'a ulaştı. Kendisinin gözlerinden öpüyoruz. Umarız deneylerine devam ederek gelecekte başarılı bir bilim insanı olacak kendisi <3

Posted by Güzel Çocuk on Monday, August 17, 2015

 

Ah bu Güzel Çocuklar da olmasa...

Küçük Bedirhan, deneyini tamamladı


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Aydın

  ,

  haber

  ,

  Armağan

  ,

  Sabah

  ,

  Çocuk

  ,

  Bilim

  ,

  sosyal

  ,

  2015