Ben kadının "ajanını" severim

Ben kadının "ajanını" severim
Ben kadının "ajanını" severim

Sürekli yer değiştiren, yerleşik düzende yaşayamayan Assange, aynı sıklıkta saç modelini değiştirmeye vakit buluyor.

Dün özgürlüğüne kavuşan Julian Assange'ın kaydolduğu iddia edilen çöpçatanlık sitesi OK Cupid, özellikle kadın hayranlarının ilgisini çekti. Antropolog Helen Fisher, Assange'ın cazibesinin sırrını anlattı

Görünen o ki, Julian Assange’a kadınların neden bu kadar hayran olduğu üzerine daha çok tartışacağız. Antropolog ve yazar Helen Fisher bu hayranlığı dostlarımızla, komşularımızla günden güne daha az konuşmamıza ve neredeyse tüm zamanımızı işyerinde geçirmemize bağlıyor. Bu durumda hakkında konuşulacak en önemli insanlar, ünlüler oluyor. Assange’a kadınların bu kadar hayran olması da sürpriz değil. Üstelik Assange en büyük gücün bilgi olduğu yüzyılımızda her türlü gizli bilgiye sahip bir figür. Para ve bilgi birleştiğinde Assange gücüne güç katıyor ve Fisher’ın tabiriyle iyi bir “avcı” oluyor. Öyle ki Hugh Grant’ın sevgilisi Jemima Khan, Assange’ın kefaretini ödemesine yardımcı olmak için seferber oluyor. Amerikalı feminist Naomi Wolf “Cinsel taciz” davasına dair Assange’ın yanında duruyor ve suçlamada bulunan kadınlarla inceden dalga geçiyor. 

Aktivist aşk
Assange’a hayran kadınları son günlerde ilgilendirebilecek en güzel haber kuşkusuz OK Cupid çöpçatanlık sitesinde kendisine ait olduğu iddia edilen profili oldu. Siteden anlaşılan, Assange bu kadar ünlü olmadan önce tehlikeyi seven bir yalnız adam tadında takılıyor. Son olarak 2006 yılında ziyaret ettiği siteye çeşit çeşit fotoğrafını koymuş Assange. Fotoğraflardan öte, bir de kendisini tanımamızı sağlayan teste yer vermiş. Testin sonuçlarına göre “yüzde 87 kuşkucu, yüzde 87 kaltak” kendisi. Profilini ziyaret edenleri önceden uyarıyor Assange. Sıradan, mütevazı birini arıyorsunuz hiç bulaş mayın bana diyor. Assange’ın aradığı “tutkulu, inatçı, entelektüel ve aktivist bir aşk yaşamak isteyen sirenler”. Assange’ın en iyi hangi alanda at oynattığını öğrenemiyoruz maalesef siteden. Sebebi; “Bir centilmen bunu asla söylemez.” 

Mata Hari gibi sevgili
Assange’ın Ok Cupid profilinden aldığımız en önemli bilgi politik çatışmalar yaşamış ülkelerden gelen kadınları seviyor oluşu. Batı kültürünün kadınları değersiz, bir örnek ve anlamdan yoksun kıldığı görüşünde kendisi. Hal böyle olunca sitede profiliyle ilgilenen Asyalı kızların özellikle altını çiziyor Assange.
Kafa olarak da fiziksel olarak da hırçın kişi Assange bu özelliklerine rağmen kadınları ve çocukları koruduğunu, bu anlamda hayli yumuşak bir insan olduğunu belirtiyor profilinde.Bir önemli özelliği de, bukalemun misali her şeye kolayca adapte olabilmesi. İki istisna var yalnız, karbon ve kadın olmadan adaptasyon da pek mümkün olmuyor. Assange’ın sevdiği dünya , tutku ve oyunlarla dolu. Bir nevi 007 James Bond hayatı… Hal böyle olunca kız arkadaşlarının da Bond kızları misali uluslararası komplolarda yardım alabileceği kızlar olması gerekli.
Öyle görünüyor ki Assange’ın istediği bir Mata Hari. Kendisinin nasıl bir insan olduğunu da, sitede kullandığı takma isim Harry Harrison’dan anlayabiliriz. Harrison, 70’li yılların ünlü bilimkurgu yazarlarından. Bir Harrison kitabı karakteri, İntergalaktik suç şebekesini yöneten vicdanlı dâhi Stainless Steel Rat, Assange’a dair bütün ipuçlarını taşıyor olsa gerek. Assange sever kadınların okumaları gereken kitap belli oldu!


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Julian Assange

  ,

  Mayın

  ,

  haber

  ,

  kitap

  ,

  aşk