'Ben O Değilim'e senaryo ödülü

'Ben O Değilim'e senaryo ödülü
'Ben O Değilim'e senaryo ödülü
Roma Festivali'nde Tayfun Pirselimoğlu 'Ben O Değilim' ile senaryo ödülünü kazandı. Matthew McConaughey ve Scarlett Johansson ise 'en iyi' oyuncular oldu.

‘Hiçbiryerde’, ‘Rıza’, ‘Pus’ ve ‘Saç’ filmleriyle Türkiye sinemasında özel bir yer edinen Tayfun Pirselimoğlu, yeni filmi ‘Ben O Değilim’ ile Roma Film Festivali’nden ödülle döndü.
İtalya’da bu yıl 8’incisi düzenlenen ve her yıl önemi daha da artan ‘Roma Uluslararası Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde gösterilen ‘Ben O Değilim’, ‘En İyi Senaryo Ödülü’nün sahibi oldu.
Roma’daki Auditoryum Park’ta bir haftadır süren 8. Roma Uluslararası Film Festivali’nin, ‘Yarışan Filmler Kategorisi’nde ödüller önceki akşam düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Pirselimoğlu’nun yazıp, yönettiği ‘Ben O Değilim’ filmi ‘En İyi Senaryo Ödülü’ne değer bulundu. Başrollerinde Ercan Kesal ve Maryam Zaree’nin oynadığı, kimlik değiştirmeye çalışan bir adamın hikâyesinin anlatıldığı ‘Ben O Değilim’, festivalin en çok ilgi gören filmlerinden biri olarak da dikkati çekti.
Festivalde büyük ödül olan ‘Marc’Aurelio Ödülü’nü ise Balkanlardan İtalya’ya gelen bir tır şoförünün hikâyesinin belgesel ayarında anlatıldığı ve yönetmenliğini Alberto Fasulo’nun yaptığı ‘Tır’ filmi kazandı.
‘Sebunso Kodo (Seventh Code)’ filmiyle Japon yönetmen Kiyoshi Kurosawa, festivalde ‘En İyi Yönetmen Ödülü’nün sahibi olurken, ‘Dallas Buyers Club’ filmindeki rolüyle ABD ’li oyuncu Matthew McConaughey ‘En İyi Erkek Oyuncu’; ‘Her’ filmindeki performansıyla bir başka ABD’li oyuncu Scarlett Johansson ise ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazandı.
Festivalde ayrıca ‘En İyi Teknik Katkı Ödülü’ne, ‘Sebunsu Kodo’ filmiyle Koichi Takahashi, Jüri Özel Ödülü’ne ise ‘Quod Erat Demonstrandum’ filmiyle Andrei Gruzsniczk layık görüldü.