Ben olsam doğurmazdım

Ben olsam doğurmazdım
Ben olsam doğurmazdım
Bir gün gittiği jinekologta öyle bir hata yapılıyor ki... Yanlışlıkla suni döllenmeye maruz kalıyor. Ve karnında bir bebekle eve dönüyor. Asıl dert sonra başlıyor. Şimdi ne olacak? 'Hayat Mucizelere Gebe' dizisinin başrolü Damla Colbay anlatıyor...

RADİKAL - Ekranın eğlenceli işlerinden 'Hayat Mucizelere Gebe'nin genç yıldızı Damla Colbay ile Hürriyet Cumartesi için Hakan Gence konuştu. Söyleşiyi paylaşıyoruz... 

Siz böyle bir durumla karşılaşsanız...
Açıkçası ben böyle bir durumda kalsam hiç hoş şeyler hissetmezdim… Kendime bile mantıklı bir şekilde açıklayamadığım bir durumu başkalarına nasıl anlatacağımın da sıkıntısını yaşardım büyük ihtimalle.

Doğurur muydunuz?
Hayır, doğurmazdım. Tabii şimdi bunu bu kadar kolay söylüyorum ama annelik duyguları, hormonlar işin içine girince insan farklı hissediyor olabilir. O yüzden kesin olarak konuşmak da doğru değil.

İnci’nin annesi kızının kararına saygı duyuyor. Sizin aileniz böyle bir olaya nasıl tepki gösterirdi?
Benim ailem her zaman her kararımın arkasında durdu. Gerçek hayatta böyle bir durumla karşı karşıya kalsaydık da yine birbirimize destek olurduk.


İnsan cinsel bir birliktelik yaşamasa da bebeğini taşıdığı adama bir süre sonra duygusal bir şeyler hissedebilir mi?
Ne cinsellik ne de ortada bir bebeğin oluşu tek başına bu durumu etkileyen bir durum değil. Bu karşı tarafla kurulacak duygusal bağ ile ilgili.
Siz anne olmayı düşünür müsünüz?
Şimdilik ben anne olmayı değil anne demeyi tercih ediyorum.


Onun hakkında bilmeniz gereken 5 şey

 • İzmir’de doğup büyüdü.
  * Lisedeyken okul tiyatrosuna girdi. O dönem oyunculuk sınavlarına da girip kazandı. Üniversitedeyken staj için İstanbul’a geldiğinde ‘Kara Para Aşk’ dizisinde oynamaya başladı.
  * Favori yönetmeni Pedro Almodovar. Bütün filmlerini tekrar tekrar izliyor. Bir de Kim Ki-Duk’un ‘Zaman’ından vazgeçemiyor.
  * ‘Sailor Moon’ hayranı. Bu yüzden Japonya’daki ‘Sailor Moon’ Müzikallerini ağlaya ağlaya takip ediyor. Hayali onlardan birinde oynamak.
  * Hayatı film olsa ‘mutlu aile filmi’ olacağını düşünüyor.;
  (HÜRRİYET)

Damla Colbay kimdir?

Damla Colbay 14 Ocak 1993 yılında İzmir’de doğdu. Küçük yaştan beri oyuncu olmak isteyen Damla genç yaşta olmasına rağmen başarılı bir oyuncu olmayı başardı. Colbay İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunu. Oyunculuğa ilk adımını Kara Para Aşk dizisi ile attı ve bu dizide Ömer’in 20 yaşındaki üniversiteli yeğeni Demet Demir rolünü canlandırdı. Damla colbay'ın boyu 170 cm, kilosu ise 55.