Bence topuklu ayakkabı yasaklanmalı

Bence topuklu ayakkabı yasaklanmalı
Bence topuklu ayakkabı yasaklanmalı
Üretken oyunculardan Mert Fırat, InStyle'da yer alan söyleşisinde gelecek planlarından aşk anlayışına, kadınlarda itici bulduğu şeylere dair soruları yanıtladı.

Şu ara ‘Antonius ile Kleopatra’ oyununda, ‘ İntikam ’ adlı dizide ve sinema filmi ‘Kelebeğin Rüyası’nda boy gösteren Mert Fırat, InStyle’ın nisan sayısı için Buket Baydar’a konuştu. Oyunculuktan aşka uzanan sohbette, “Bir gün gelir de oyunculuktan keyif almazsam, onu da yapamam” diyen Fırat, geleceğe dair planının her sene, bir tane utanmayacağı film yapabilmek olduğunu söylüyor.
Kadınlarda çekici ve itici bulduğu ayrıntıların sorulması üzerine Fırat, bir şeyi ortaya çıkarmak için giyilmiş kıyafetlerin kendisini ittiğini, doğal bir estetiği ve bütünlüğü olan kıyafetleri sevdiğini söylüyor: “Kendini içinde rahat hissetmediği bize de yansıyan kıyafetlere anlam veremiyorum. Topuklu ayakkabıya inanamıyorum mesela. Bence topuklu ayakkabı yasaklanmalı. Çok güzel duruyor ama sette insanların çektiği acıyı görüyorum.”
Fırat’ın “Âşık olduğunuzu nasıl anlarsınız?” sorusuna yanıtı ise şöyle: “Durup dururken sürekli ondan konuşuyorsam, aklıma takılıyorsa âşık olduğumu anlarım. Aşk dediğin etki, o etki içinde kaldığın süre, o etkiyi sürekli tesis ediyor olma durumu. Aşk gerçekten üç yılda biter. Üç yıla kalmaz, üç günde bile biter. Devam ettirmek senin ve partnerinin elinde. Heyecanlar yaratmak, başka bakış açıları kazanmak. Aşkı da aynen böyle yaşarım”