Benim 'uzun' yaşamım!

Benim 'uzun' yaşamım!
Benim 'uzun' yaşamım!
Boyları 2 metre civarında olan dört kadın TLC'nin reality belgesel serisinin son parçası 'My Giant Life'a (Benim Büyük Yaşamım) konuk oldu. ABD'de önceki gün prömiyer yapan belgeselde, boyları 'standart' ölçülerin epey üzerinde olan farklı meslek ve yaşlardan dört kadının günlük hayatlarından kesitler yer alıyor.

Belgeselde yer alan dört kadın ; uzun boyları sebebiyle günlük hayatlarında yaşadıkları zorlukları, hemen her gün aldıkları tuhaf tepkileri anlatıyor ve " Dünya uzun boylulara göre değil" diyorlar. Belgeselin tanıtım videosunda, sokakta yürürken ya da markette, barda vs. bu dört uzun kadına sürekli gelen "Neden bu kadar uzunsun?" benzeri sorular görülüyor...   

UÇAK YOLCULUĞU BENİM İÇİN ÇOK ZOR
2 metrelik boyuyla yer alan 27 yaşındaki Lindsay eski bir güreşçi, şimdi ise oyunculuk yapıyor. Uzun boyu, 11 yaşından beri görmediği babasından miras. Belgeselde izleyici, Lindsay’in uçağa binmek gibi sıradan günlük aktivitelerde nasıl zorlandığını görüyor. Şöyle anlatıyor durumu: “Uçağın koridorunda yürürken kendime güvenim olmaz çünkü uçaktaki herkesin bana ‘Umarım benim yanıma oturmaz’ bakışlarıyla baktığını bilirim.”

Guinness Dünya Rekorları’nda ‘En Uzun Başrol Oyuncusu’ kategorisinde birinciliği elinde tutan Lindsay, koridorda bavulunu arkasından çekemeyeceği için omuzlarının üstünde taşımak durumunda kalıyor. Uçağa giderken, binerken, yerine geçerken çok komplike aşamalardan geçtiğini ve tek istediğinin herkes gibi muamele görmek olduğunu söylüyor, Lindsay: “Ben sıradan bir kızım. Sıradan kızların istediği şeyleri istiyorum; sevgi, saygı ve mutluluk…”
Belgeselin bir diğer konuğu ise 1.98 uzunluğundaki, eski profesyonel voleybolcu Colleen. Colleen belgeselde rollerblade yapar ve kendinden epey kısa olan erkeklerle buluşmak durumunda kalırken görülüyor.
16 yaşındaki Nancy de 2 metre uzunluğunda. Lise öğrencisi ve bir basketbol oyuncusu. Ama onun da boyunun uzunluğundan dolayı gündelik dertleri var.
Sıkıntılarının başında otomobil kullanmayı öğrenmek geliyor zira bacakları çoğu otomobile sığmıyor. Haleigh de 2 metre boyuda, sevgilisi ise 1.70. Belgeselde çiftin evlilik hazırlıkları görülüyor. (The Daily Mail) 

 

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Basketbol

  ,

  Kadın

  ,

  Mail

  ,

  evlilik