Beren Saat'ten 'Gezi' açıklaması

Beren Saat'ten 'Gezi' açıklaması
Beren Saat'ten 'Gezi' açıklaması
Gezi Parkı eylemleri süresince sessiz kaldığı için eleştirilen Beren Saat, konuyla ilgili ilk kez açıklama yapma yoluna gitti.

Radikal.com.tr - Gezi Parkı eylemleri süresince sessiz kaldığı için eleştirilen Beren Saat, konuyla ilgili ilk kez açıklama yapma yoluna gitti.

Anlaşmalı olduğu bir markanın basın toplantısında konuşan Saat, Gezi Parkı eylemlerini haklı bulduğunu belirterek, 'Halk karar alma sürecine dahil olmak istiyor.' dedi. Yaşanan olaylar karşısında gösterilen tepkinin kendisini mutlu ettiğini de belirten Beren Saat, hayatındaki ilk tweet’i Gezi Parkı eylemleri için attığını ifade etti. 

Protestoları destekleklediğinin altını çizen ünlü oyuncu ayrıca, insanların artık bir şeyler söylemesi gerektiğine inandığını belirtti. Memet Ali Alabora’nın fişlenmesi olayına da değinen Saat, tüm bu yaşananları kınadığını söyleyerek Alabora'yı, oyuncuların hakkını arayan ve aydın bir kişi olarak tanımladı. 

Tükenmişlik sendromuyla Muhteşem Yüzyıl 'dan ayrılan ve ülkesine geri dönen Meryem Uzerli'yi anladığını da söyleyen Saat, 'Ben de çok zorlandım ama kalmayı ve mücadele etmeyi tercih ettim. O evine dönmeyi ve rahatlamayı seçti. Umarım mesleğine küsmez.'' dedi.