Berk Oktay: 'Aynı meslekten olmak ilişkiyi soğutabilir'

Berk Oktay: 'Aynı meslekten olmak ilişkiyi soğutabilir'
Berk Oktay: 'Aynı meslekten olmak ilişkiyi soğutabilir'
Berk Oktay Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC4 kanalı için hazırladığı 'Turki Ekstra' programında soruları yanıtladı.

Zeynep Özek'in Birleşik Arap Emirlikleri merkezli MBC4 kanalı için hazırladığı 'Turki Ekstra' programında oyuncu Berk Oktay soruları yanıtladı. 

Oktay, 8 yıl önce 'Tatlı Bela Fadime' dizisinde Nehir Erdoğan ile ilk kez kamera karşısına geçtiğini anlatırken, "Deneme çekimlerinde Nehir yerine yönetmen yardımcısı bir erkek arkadaşımız oynadı. O sahnede onun beni tüfekle vurmak istemesi benim ona 'Dur, yapma' diye yalvarmam vardı. Bir aşk sahnesi için yine deneme çekimi yaparken de karşımda yine erkek vardı. Kariyerim boyunca en zorlandığım şey oydu herhalde" diye espri yaptı.

Berk Oktay, 'Arka Sokaklar' çekimlerinde bir sürü olayla karşılaştıklarını anlatırken, şöyle dedi:

"Ben birisini kovalarken gerçek bir polis, onu gerçek bir hırsız zannedip beline atlayıp kelepçelemişti. Sonra tabii durumu izah etmeye çalışmıştık. Çok aksiyonlu bir dizi olduğu için tabii devamlı birilerini kovalıyorsunuz ya da bir koşturma var. Bir bölümde bir suçlunun önünü kesecektik. El frenini çekiyor, duruyor, yolu kapatıyorsunuz. Oradan gelen arkadaşın durması gerekiyor. Fakat hızlanarak geldi üzerimize ve durmadı Allah'tan kimsenin başına bir şey gelmedi. Arkadaş; 'Fren ile gazın yerini karıştırdım' dedi."

Berk Oktay, çok stresli, yoğun, yorucu bir işi olduğunu anlatırken, "Bazen 'Ego savaşları' içerisinde geçen bir işimiz var. Hayatınızdaki kişinin de sizin kadar yoğun veya sizin kadar yaşadığınız nefes aldığınız, soluduğunuz yaşamdan birisi olması ilişkiyi soğutabilir. Ben bunu gördüm. Bu nedenle benim tercihim bu yönde değil" diye konuştu. DHA