Berlin TANAS kapanıyor

Berlin TANAS kapanıyor
Berlin TANAS kapanıyor
Vehbi Koç Vakfı, Berlin'deki çağdaş sanat mekanı TANAS'ı kapatacağını açıkladı.

Vehbi Koç Vakfı'nın Berlin'deki çağdaş sanat mekanı TANAS, 8 Eylül -3 Kasım tarihleri arasında ev sahipliği yapacağı 'Yanıtlanmamış Soru. İskele2' başlıklı serginin ardından sanat dünyasına veda ediyor. Cumhuriyet gazetesinin önceki gün Evrim Altuğ imzalı bir haberle duyurduğu bilgiyi Vehbi Koç Vakfı da doğruladı.
Habere göre, Vehbi Koç Vakfı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: Beş yıldır Berlin'de etkinliklerini sürdüren TANAS, Rene Block küratörlüğünde ve Neuer Berliner Kunstverein işbirliğiyle düzenlenen son sergisi 'The Unanswered Question. İskele2' ile misyonunu tamamlayıp sanat dünyasına veda ediyor. TANAS, Vehbi Koç Vakfı'nın çağdaş sanat alanına duyduğu ilgiye ve bu alandaki üretimi hem Türkiye 'de hem de uluslararası bğlam içinde desteklemeye yönelik ilk ve önemli adımlarından bri olarak 2008 yılında Berlin'de açıldı. Edition Block işbirliğiyle kurulan ve yönetimini Rene Block'un üstlendiği TANAS, Türkiye'deki sanatsal üretime önemli bir uluslararası platform daha kazandırmış oldu."
Açıklamada ayrıca, öngörülen misyonunu tamamlayan TANAS'ın ardından Vehbi Koç Vakfı'nın çağdaş sanat alanında gerçekleştirmeyi planladığı projelerin bir sonraki evresinin 2016 yılında İstanbul 'a kazandırılması planlanan çağdaş sanat müzesi olacağı bilgisi de yer alıyor.