Berlinale'nin yeni Türkiyelisi bir kitap

Berlinale'nin yeni Türkiyelisi bir kitap
Berlinale'nin yeni Türkiyelisi bir kitap
Berlin Film Festivali'nde sinemaya uyarlanabilecek kitapların yer aldığı 'Books at Berlinale' bölümüne Hakan Günday'ın Daha adlı romanı seçildi. Türkiye bu bölüme ilk kez davet edilirken, Günday'ın kitabı 11 kitaplık listede yer aldı.

Berlin Film Festivali'nin 'Books at Berlinale' bölümüne Hakan Günday'ın Daha adlı romanının seçilmesiyle, ilk kez bir Türkçe kitap bu bölümde sergilenmeye hak kazandı.
11 Şubat 2014'te Berlin Film Festivali’nin 'Books at Berlinale' bölümünde dünyanın dört bir yanından gelen 150 film yapımcısı, beyaz perdeye uyarlanabilecek 11 edebi eseri yakından tanıma şansı bulacak. Seçilen eserlerin Berlinale Co-Production Market'de sunumları yapılacak. Sonrasında ise davetli yapımcılar; kitapların uyarlama hak sahipleri, uluslararası yayıncılar ve edebiyat ajanslarıyla biraraya gelerek edebiyat dünyasıyla iletişim kurma fırsatı bulacak ve belki de film haklarını doğrudan elde etme şansı elde edecek.
Bu yıl 25'ten fazla ülkeden 120'nin üzerinde eser 'Books at Berlinale'e aday gösterildi. 11 kitap bu bölüm için seçilirken, İngiltere , Almanya , Fransa, Hollanda gibi ülkelerin farklı ajans ve yayınevlerinden seçilen katılımcılar arasında Türkiye 'den Hakan Günday'ın yayın haklarını temsil eden Kalem Ajans bulunacak.
'Books at Berlinale', Berlinale tarafından ve Frankfurt Kitap Fuarı işbirliğiyle 2006'dan beri düzenleniyor.