Berlusconi için bekârlığa az kaldı

Berlusconi için bekârlığa az kaldı
Berlusconi için bekârlığa az kaldı

Davanın odağının 10 milyar avroluk servetin paylaşımı olması bekleniyor.

Seks skandalları dillere dolanan Berlusconi'nin eşi Veronica Lario boşanmak için ilk resmi adımı attı

MİLANO - Veronica Lario, İtalya Başbakanı eşi Silvio Berlusconi ’den boşanıyor. Berlusconi’nin sonu gelmeyen çapkınlıklarıyla bunalttığı karısı Veronica Lario, 19 yıllık evliliğini bitirmek için ilk resmi adımı attı. Daha önce çift arasında anlaşmalı boşanma olacağı yönündeki iddiaları haksız çıkaran 52 yaşındaki Lario, tek taraflı boşanma istemiyle mahkemeye başvurdu. Lario mahkemeye verdiği dilekçesinde 72 yaşındaki Silvio Berlusconi’nin evlilik bağına saygı duymayan bir tutum içinde bulunduğunu belirtirken, 1 milyon avro (2 milyon 200 bin TL) tazminat talep etti.
İtalyan first lady Lario, altı ay önce basına gönderdiği mektupla, kocasından boşanacağını açıklamıştı. Boşanma davasında uzlaşma ihtimalinin zorluğu göz önünde tutulduğunda, en büyük sorunun Berlusconi’nin 10 milyar avroluk (22 milyar TL) servetinin paylaşımı olacak gibi görünüyor. Berlusconi’nin, servetini ikisi önceki eşinden, beş çocuğuna devredip, kızgın olduğu Lario’ya bir şey verilmemesi için formül aradığı iddia ediliyor. 

Barbara’dan babasına gözdağı
Berlusconi’nin önceki eşi Carla Dall’Oglio’dan olan kızı 42 yaşındaki Marina Berlusconi ve 40 yaşındaki Pier Silvio Berlusconi şu anda Berlusconi’nin malvarlığında yer alan en önemli iki firmayı yönetiyor. Veronica Lario’dan olan çocukları 25 yaşındaki Barbara ve 23 yaşındaki Eleonora grup içerisinde çok da önemli olmayan görevlerde bulunurken, 20 yaşındaki Luigi henüz üniversite öğrencisi. Daha önce de basına yaptığı açıklamalarla babasını kızdıran Barbara Berlusconi ise “Aile içinde anlaşmazlık yok. Babam tüm çocuklarına eşit davrandığı sürece gelecekte de aramızda hiçbir gerginlik olmaz” diyerek gözdağı vermeyi de ihmal etmiyor. (dha)


    ETİKETLER:

    Silvio Berlusconi