Berlusconi: Solcular popülerliğimi çekemiyor

Berlusconi: Solcular popülerliğimi çekemiyor
Berlusconi: Solcular popülerliğimi çekemiyor

Bir TV programına katılan Berlusconi, eşi Veronica?ya ilişkin duyguları sorulunca, ?Eşimi çok seven bir insanım. Bu konuda başka bir şey söylemek istemiyorum? dedi. FOTOĞRAF: AFP

ROMA - İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, boşanma davası açan eşi Veronica Lario’nun hakkında ileri sürdüğü iddiaları ‘iftira’ olarak niteledi. Berlusconi, “Sol ve de destekçisi basın, benim yüzde 75’lere ulaşan popülerliğimi kabullenemiyorlar. Dört İtalyan’dan üçü beni destekliyor. Bu, iftiraya dayalı bir kampanyadan başka bir şey değil. Bir evliliğin bitmesinden, bitmek üzere olmasından, özel yaşama ait bir meselenin gazetelere malzeme olmasından dolayı da üzgünüm” diye konuştu.
Berlusconi, İtalya’nın devlet televizyon kanallarından Rai-1’deki ‘Porta a Porta’ adlı programda, sunucu Bruno Vespa’nın, eşinden kamuoyu huzurunda özür beklemesi hakkındaki sorusunu şöyle yanıtladı: “Başbakanlık makamında oturan bir kişi ilişkinin sürmesini, bu tür bir davranışa ancak iftiraların yol açtığının anlaşılması ve hata yapılmış olduğunun itiraf edilmesi durumunda kabul edebilir.” 

‘Harikulade babayım’
Berlusconi, eşi Veronica’nın, kendi çocuklarının doğum günlerine katılmazken Napoli’de 18 yaşındaki Naomi Letizia’nın partisine gitmesini eleştirmesi konusunda, “Bu yalan. O kızın babası randevu talebi için aramıştı, konuşmak istiyordu. ‘Chi’ dergisinde bu konuya ilişkin bir söyleşi olacak. Çocuklarımın da işe karıştırılmasına üzüldüm. Onlar için harikulade ve çok sevilen bir baba olduğumu söyleyebilirim” dedi. Berlusconi, eşi Veronica’ya ilişkin duygularının sorulması üzerineyse “Eşimi çok seven bir insanım. Bu konuda başka bir şey söylemek istemiyorum” dedi. (aa)