Berlusconi'nin 'kadınları' birer birer konuşuyor

Berlusconi'nin 'kadınları' birer birer konuşuyor
Berlusconi'nin 'kadınları' birer birer konuşuyor

Montereale, Berlusconi?ye gidişinde 10 bin avro aldığını söylüyor.

LONDRA - İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi cephesinde sular durulmuyor. Hikâye, savcılar Barili bir işadamının telefonlarını dinleyince ortaya çıktı. Yolsuzluk ve fuhuşa yataklık etmekle suçlanan Gianpaolo Tarantini’nin konuşmalarında, işadamının 42 yaşındaki hayat kadını Patrizia D’Addario’ya 500 avro teklif ettiği, kadınınsa 2 bin avro istediği anlaşılıyor. Son olarak adı geçen bir diğer kadınsa 23 yaşındaki Barbara Montereale.
Kadınlardan siyah elbise giymeleri ve az makyaj yapmaları istenmiş. Roma’ya uçan kadınlar bir taksiyle otele götürülmüş, sonra Tarantini’nin şoförü Dino tarafından alınarak, Berlusconi’nin evi Palazzo Grazioli’ye getirilmiş. Burada 20 kadın daha olduğunu görmüşler. Başbakan dışındaki tek erkek konuksa Tarantini’ymiş.
Genç kadınlara önce Berlusconi hakkında bir saatlik bir belgesel ve dünya liderleriyle görüntülerinden oluşan bir klip izletilmiş. Ardından ‘It’s Just As Well There’s Silvio’ şarkısını dinleyen kızlara Berlusconi de villasının fotoğraflarını gösteriyor, müstehcen şakalar yapıp pahalı mücevherler dağıtıyormuş. 

Erken gitti, yarı para aldı
D’Addario, geceden erken ayrılmış ve kendisine bu yaptığının yanlış olduğu, anlaşılan fiyatın yarısını alabileceği belirtilmiş. Geçen kasımda ABD başkanlık seçimlerinin yapıldığı geceki partiye de davet edilen D’Addario, iki kadının daha adını veriyor; Barbara Montereale ve Lucia Rossini.
D’Addario, gecenin bir öncekiyle neredeyse aynı olduğunu ve Berlusconi’nin diğer iki kızı okşarken, bir yandan da gözlerini kendisinin üzerinde tuttuğunu anlatıyor. Geceyi birlikte geçiren çift, sadece Berlusconi’nin Obama’nın zaferiyle ilgili açıklama yapması için ara vermiş. Bari’deki arsalarına inşaat izni alabilmek için başbakanın yardımını bekleyen D’Addario, kendisini garantiye almak için evden ses ve görüntü kayıtları almış. 

Bir şekilde kurtuluyor!
Asıl patlamanın çıkış noktası işte bu kayıtlar. Bari’deki soruşturma basına sızıp Berlusconi’nin kendisini kullandığını düşünmeye başlayan D’Addario, tüm detayları kamuoyuna sundu. Bu durumda pek çok ülkede ipinin çoktan çekilmiş olması beklenen Berlusconi’yse bir şekilde beladan kurtulmayı başararak iddiaları öne süren gazeteleri ‘saçmalamakla’ suçladı.
Hikâyede Berlusconi’yle başrolde olan işadamı Tarantini’yse skandala katkı sunduğu için özür diliyor. Tarantini, başbakanın kadınlara yapılan ödemelerden habersiz olduğunu söyledi. (The Daily Mail)