Beş katlı eğlence diyarı

Yazlık mekânların kapanmasıyla birlikte eğlence hayatını saran durgunluk pek de uzun sürmedi. Hayatın getirdiği gerginlikleri kulüplerde, restoranlarda...
Haber: İSTEM ERDENER / Arşivi

Yazlık mekânların kapanmasıyla birlikte eğlence hayatını saran durgunluk pek de uzun sürmedi. Hayatın getirdiği gerginlikleri kulüplerde, restoranlarda, kafelerde bırakmak isteyenler, kışlık mekânlarına, hem de yeniliklerle beraber, teker teker kavuşuyor. Beyoğlu müdavimleri bu konuda oldukça şanslı. 29 Ekim'de resmi açılışını yapan Wasp, müdavim olmayanları da Taksim'e çekecek gibi görünüyor.
İmam Adnan Sokak'taki beş katlı, görkemli binasında bir süredir açılış hazırlıklarıyla uğraşan Wasp, sadece Beyoğlu'nun değil, İstanbul'un yeni eğlence ve kültür komplekslerinden biri olacağının sinyallerini veriyor. Bomboş bile olsa mimarisiyle insanı kapıdan girdiği anda kendine dahil eden 25 numaralı binanın her katında başka bir coğrafya yaratılmış. Öyle ki kendinizi Alice, burayı da harikalar diyarı sanmanız olası. Zaten tavanların metrelerce yüksekliği ve buna uygun olarak mobilyaların büyüklüğü görsel yollarla gerçek dışına göndermeler yapıyor.
Wasp'ın en alt katı şarap evi olarak hizmet verecek. Meraklısının hiç tatmadığı şarapları tadabileceği restoranda ağırlık tabii ki Yunan müziği ve rebetikoda.
Giriş katındaki cafe, hem kaliteli müzik ve sakin bir atmosfer arayanlara, hem de 'İş çıkışı arkadaşlarla biraz atıştırıp, bir iki kadeh bir şey içeyim,' diyenlere ferah bir seçenek. Ortam geniş, dekor şehrin karmaşasına meydan okur gibi ferah ve minimal.
Mekânın ikinci katına yayılan kulübün zemini ise çok aşınacağa benziyor. Daha resmen açılmadan önce elektronik dans müziğinin kaliteli DJlerinden Heiko Laux'la başlayan partiler devam edecek. Hafta içi 'concept geceleri' ve drum'n'bass, hafta sonu house, elektronik ve techno merkezli kulübün resident DJleri Eden&Batu ikilisi. Dahası, Wasp'la beraber İstanbul yeni bir festivale de kavuştu. 2 Kasım'da başlayan 'Beats That Bite' festivalinde DJ performanslarının yanında, canlı elektronik müzik atölyesi, video gösterimi gibi etkinlikler var. 2 Kasım'da ünlü Alman DJ ve prodüktör Tobias Thomas'la başlayan festivalin programı şöyle: 9 Kasım Cumartesi: Idjut Boys - DJ Set, 13 Kasım Çarşamba: DJ Marco Carola, 16 Kasım Cumartesi: Hakan Lidbo - Live.
Üçüncü kat ise Meksika restoranı. Fiyatların ekonomik tutulduğu restoranda Latin dans gösterileri yapılması da planlanıyor. Planlar dahilindeki bir başka aktivite de bir komedi festivali. İlerleyen tarihlerde tek kişilik gösterilere de imkân tanınacak. Velhasıl keyfe keyif, yaşama fark katılacak.
Tel: (0212) 292 23 64