Beter Böcek'in sevgilisi gibi

Beter Böcek'in sevgilisi gibi
Beter Böcek'in sevgilisi gibi
Haber: CHRISTOPHER ÇOLAK / Arşivi

Yıllardır tanıdığınız bir arkadaşınızı, çok farklı bir ortamda ve durumda görür, şaşırırsınız. Hatta o arkadaşınızı gerçekten tanıyıp tanımadığınızı sorgularsınız ya St Vincent’ın dördüncü albümünün yarattığı etki de böyle.
12 yaşından beri gitar çalan St. Vincent’ın, Manhattan sokaklarının arıza kadınına dönüşme seremonisini de gözlerimin önüne getirebiliyorken Teksas’taki çıplak bir koşuda yılanla karşılaşmasından sonra yazdığı ‘Rattlesnake’ ya da fazlasıyla cüretkâr ‘Birth In Reverse’ gibi parçalar, benim gibi birçok kişiyi şaşırttı aslında.
St. Vincent’ın sınırlarını aştığı yeni albümünde groovy gitar rifleri hâkimiyetini sürdürse de araya pop ve elektronik müzik frekansları karışıyor. Zaman zaman Madonna , hatta Talking Heads kırıntıları duymak mümkün. Bu albüm için; “cenazede dinleyeceğiniz bir kayıt yapmak istedim” diyen St. Vincent ilk bakışta Beter Böcek’in sevgilisi gibi. Gri saçları ve yeni imajıyla kariyerindeki en iyi albüme imza atan St. Vincent, müzikal âlemin en üst ligine doğru ilerlerken, pek az insanın hayatı boyunca erişebileceği ‘kendini gerçekleştirmek’ eylemini de gerçekleştiriyor. Bu harika bir his olmalı. Yayımladığı üçgen şeklindeki vinil ile beni ayrıca mest eden St. Vincent, şu sıkıntılı günlerde kulağıma çalınan en iyi şey.


  ETİKETLER:

  Madonna

  ,

  Müzik

  ,

  böcek

  ,

  çıplak

  ,

  zaman

  ,

  kayıt