'Beyaz Kraliçe' geliyor

'Beyaz Kraliçe' geliyor
'Beyaz Kraliçe' geliyor
'Shameless' dizisinin yazarlarından Emma Frost yeni projesiyle geliyor. 'Boleyn Kızı', 'Kraliçenin Soytarısı' gibi çok satan romanlarıyla tanınan Philippa Gregory'nin yine çok satan bir diğer tarih romanı serisi 'The Cousin's War'dan uyarlanan dizi, 'The White Queen' (Beyaz Kraliçe) adıyla gösterilecek

'Shameless' dizisinin yazarlarından Emma Frost yeni projesiyle geliyor. ‘Boleyn Kızı’, ‘Kraliçenin Soytarısı’ gibi çok satan romanlarıyla tanınan Philippa Gregory’nin yine çok satan bir diğer tarih romanı serisi ‘The Cousin’s War’dan uyarlanan dizi, ‘The White Queen’ ( Beyaz Kraliçe) adıyla gösterilecek.
1464 yılında, İngiltere ’nin en çalkantılı olduğu yıllarda, Gül Savaşları’nın ortalarında geçen hikâyede aşk, aldatma, baştan çıkarma ve cinayeti üç farklı fakat hırslı kadının gözünden izleyeceğiz.
Frost’a göre, filmin ana karakteri Elizabeth Woodwille, tarihte pek bilinmeyen bir kadın olmasına karşılık bu olağanüstü derecede ilginç hikâyeyle yeniden keşfediliyor. Filmde halk tabakasından gelen üstelik de dul olan Woodwille’in Kral 4. Edward ile evliliği sonrası kraliçe tacını takmasının yanında dönemin portresi de çiziliyor.
Başrolünde Rebecca Ferguson’un yer aldığı dizinin çekimleri Belçika’nın Brugge kentinde gerçekleştiriliyor. ‘The White Queen’, 16 Haziran Salı günü BBC’de başlayacak.