Beylikdüzü'nde çatılar çöktü, araçlar kara saplandı

Beylikdüzü'nde çatılar çöktü, araçlar kara saplandı
Beylikdüzü'nde çatılar çöktü, araçlar kara saplandı
Beylikdüzü'nde iki gün boyunca neredeyse aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle bazı araçlar kara saplandı. Karla kaplı yollara giren sürücüler ya araçlarını terk etti ya da sabaha kadar içinde bekledi.

İSTANBULBeylikdüzü'nde dün akşam saatlerinde şiddetlenen kar yağışı sabaha kadar devam etti.

Kavaklı Mahallesi ve Yakuplu Merkez Mahallesinde caddeler ve ara sokaklarda araçlar kara saplandı. Karla kaplı yollara giren sürücüler ya araçlarını terk etti ya da sabaha kadar içinde bekledi.

Sefaköy'de oturan Sadullah Güler de Ayasofya caddesinde aracının içinde mahsur kaldı. Saat 00.00'dan beri aracında olduğunu söyleyen Güler, “Kaç sefer belediyeyi aradım. Geleceklerine dair söz verdiler. Arabanın içerisinde bekliyorum. Burada verilen bir söz var. Beni bekletmelerinin alemi yok. Hiç tanımadığım birinin kapısını çalsam beni misafir de edebilirdi ama beni bekletmeleri yanlış bir şey" dedi. Bölgede sabaha kadar devam eden kar fırtınası bir halı sahanın çatısını çökertti. Brandanın üzerinde biriken karı taşıyamayan çelik konstrüksiyon çatı gece saatlerinde çöktü. Vatandaşların kimisi servislerine ulaşamayıp evlerine geri dönerken kimisi de yürüyerek işyerlerine ve metrobüse ulaşmaya çalıştı.

ŞİLE’DE KAR KALINLIĞI 50 CM
Bu arada kar yağışı Şile'nin yüksek kesimlerinde bulunan köylerinde etkili olmaya devam ediyor.

Şile ve Kocaeli -Gebze arasında bulunan bazı köylerde kar kalınlığının 50 cm kadar ulaştığı öğrenildi. Darlık köyü muhtarı Fehmi Güner köylerinde karın 50 cm'ye ulaştığını söyledi.

(Özgür ARSLAN - Nurcan KIRCALI / DHA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Akşam

  ,

  Gece

  ,

  kar