Beyoğlu'nda uluslararası kültür sanat festivali

Beyoğlu'nda uluslararası kültür sanat festivali
Beyoğlu'nda uluslararası kültür sanat festivali
Beyoğlu Belediyesi'nin bu yıl 5'incisini yaptığı Kültürlerarası Sanat Diyalogları Günleri'ne 13 ülkeden 15 şehir katılıyor.

Beyoğlu Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini yaptığı Kültürlerarası Sanat Diyalogları Günleri, Almanya, İtalya, İngiltere, Belçika, Bosna Hersek, Ürdün, Kosova, Mısır, Arnavutluk, Güney Kore, Romanya ve Türkiye ’den 15 kentin katılımıyla gerçekleşiyor. Suzan Kardeş konseriyle yapılan dünkü açılışta Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Hayati Develi birer kouşma yaptı. Ardından Bosna Hersek, Ürdün, Güney Kore, Kosova’dan katılan halk oyunları ekipleri, Suzan Kardeş’in şarkıları eşliğinde hep birlikte eğlendiler…
Yunus Emre Enstitüsü’nün de destek verdiği etkinlikler kapsamında Galatasaray Meydanı, Tepebaşı ve Hasköy’de konser, sergi ve dans gösterileri yapılacak. İstiklal Caddesi’nde de nostaljik tramvayla zaman zaman konserler gerçekleştirilecek.
Bosna Hersek’ten Foynitsa ve Saraybosna, Ürdün’den Amman, Kosova dan İpek şehri Romanya dan Bükreş şehri, Almanya dan Mannheim şehri, geleneksel halk oyunları, geleneksel halk müzikleri ve pop müzik konserleri verecek. Tiran Çağdaş Sanatlar Müzesi Müdürü ve Sanatçı Artan Shabani nin ‘’Atlas’’ isimli sergisi 27 ağustos/6 Eylül tarihleri arasında izlenebilecek.
Tepebaşı’nda kurulan standlarda da resim ve fotoğraf sergileri yer alıyor.