Beyonce milli marşı 'canlı' mı söyledi?

Beyonce milli marşı 'canlı' mı söyledi?
Beyonce milli marşı 'canlı' mı söyledi?

Beyonce nin, yemin töreninde milli marşı play-back söylediği iddia ediliyor.

Beyonce’nin iki gün önce ABD Başkanı Obama’nın yemin töreninde seslendirdiği ulusal marş, tam anlamıyla olması gerektiği gibiydi. Duygu yüklü, anlamlı, sembolik... Peki ama Beyonce, milli marşı ‘canlı’ mı söylemişti?
İlk önce Amerikan Donanma Bandosu sözcüsü Kristin duBois, şarkıcının play-back yaptığını iddia etti ve dünya basınına şahane bir magazin malzemesi verdi. DuBois, ünlü şarkıcının marşı pazar akşamı stüdyoda kaydettiğini ve törendeki performansından hemen önce canlı söylemekten vazgeçtiğini açıkladı.
Fakat daha sonra bandonun yetkilileri, farklı bir açıklama yaptılar. BBC’ye yapılan açıklamada, bandodaki kimsenin Beyonce’nin şarkıyı canlı söyleyip söylemediğiyle ilgili bir değerlendirmede bulunamayacağı belirtildi. Kesin açıklanan gerçek ise bandonun marşı canlı çalmadığı… Yetkililer Beyonce’nin bandoyla prova yapma fırsatı bulamadığını, bu yüzden bu önemli organizasyonda canlı performansın tedbirsizlik olacağını belirttiler.
Play-back, organizasyon tarihinde bir ilk değil. 2008’de Obama’nın ilk başkanlık yemin töreninde, Amerikalı çellist Yo Yo, kötü hava şartları nedeniyle performansını canlı sergilememişti.