Beyonce'nin önünde saygıyla eğildik!

Beyonce'nin önünde saygıyla eğildik!
Beyonce'nin önünde saygıyla eğildik!
R&B'nin kraliçesi Beyonce'yi 'Mrs.Carter' turnesinin ilk ayağı olan Belgrad'da izledik. Henüz Türkiye'de hiç konser vermeyen Beyonce, eşi benzeri olmayan bir şov vaad ediyor.
Haber: Hayalsu Altınordu / Arşivi

‘Mrs. Carter’ adlı dünya turnesiyle anne olduktan sonra ilk defa turneye çıkan Beyonce modern feminist çizgisi bir yana turne ismiyle kafaları karıştırmayı kolayca başardı. Dördüncü stüdyo albümünden sonra beşinci albüm için çalışmalarını hızlandıran ve ‘Bow down’ adlı single’ını da turneden birkaç hafta önce yayınlayan 31 yaşındaki Beyonce Knowles Carter bizi Belgrad konserinde tam anlamıyla ters köşeye yatırdı.

Şansımız yaver gitti
İki yıl aradan sonra ilk defa turneye çıkan diva’yı üçüncü izleyişim ise tam anlamıyla dillere destan oldu. Eski bir Beyonce hayranı olarak 10 yıl önce Londra ’da sahne arkasında onunla tanıştığım hala dün gibi hafızamda. Ancak bu tanışmanın devamı olacağını söyleseler 40 yıl aklıma gelmezdi! Belgrad’daki Kombank Arena’ya girerken 10 yıl öncesinden ekipten tanıdık bir simayla karşılaşmam sonucu satışta olmayan ve gerçek hayranlara tanınan pit’e grime hakkını elde ettim. Bu da sahnenin en ön sağ bölümünde sınırlı sayıda kişi ile birlikte Beyonce’yi en önden izlemek demekti. Yıllar sonra yaşadığım dejavu ve heyecanla saat 21.00 sularında Beyonce dünya turnesinin açılışını yaptı. ‘Run the World (Girls)’ marşıyla konsere hızlı bir giriş yapan Beyonce, ‘End of Time’la Kombank Arena’da seyircileri mest etmeyi başardı. İki sahneden oluşan performansı, tamamen kadınlardan oluşan ekibi, Madonna tarzındaki LED ekran video klipleri, parlak şık kıyafetleri ve Michael Jackson eldiveniyle gece boyunca göz dolduran Beyonce, ‘Halo’ gibi ballad parçalara da iki saatlik konser boyunca sık sık yer verdi. Biz de en önde olmanın verdiği şansla merdivenlerden önümüze inen Beyonce’nin elini tutup ondan bir poz yakalamayı başardık.

Ters köşeye yatırdı
Turne açılışına Jay-Z ve kızı Blue Ivy ile birlikte gelen Beyonce turnenin adı dolayısıyla haklı olarak söylentilere yol açtı. Her ne kadar gece boyunca Jay-Z’nin yolunu gözlesek de sanatçı gecede sahne almadı. Bir başka şaşırtıcı olay ise yeni albümün ilk single’ı ‘Bow Down’ın ya da herhangi yeni bir parçanın setlist’te yer almamasıydı. Bunların yerine Beyonce eski grubu Destiny’s Child’ın ‘Survivor’ parçasına yer vermeyi tercih etti. Konserin bitişini hızlı bir parça yerine ‘Halo’ balladıyla yapmayı tercih eden Beyonce gece boyunca yaşanan ufak pürüzlere rağmen alnının akıyla Sırp seyircileri ekibiyle birlikte selamladı.

Kim bilir, belki de mükemmelliyetçiliğiyle tanınan Beyonce turnenin ilk ayağında tüm kozlarını oynamak istemedi. Her şeye rağmen hem sesi hem de dansıyla adeta sahnede devleşen Beyonce’nin en yakın zamanda Türkiye ’ye geleceğini ve rüştünü Türk seyircilere de ispatlayacağını umuyorum.