Bieber konserinden: Bu kadar çok 15 yaşında kız var mı gerçekten?

Bieber konserinden: Bu kadar çok 15 yaşında kız var mı gerçekten?
Bieber konserinden: Bu kadar çok 15 yaşında kız var mı gerçekten?
Bu akşam gerçekleşecek Justin Bieber konseri öncesi soluğu İTÜ'de aldık. Kapıdaki manzara: Kanadalı yıldızın aşkıyla gaza gelmiş binlerce genç!
Haber: Alpbuğra Bahadır Gültekin - bahadir.gultekin@radikal.com.tr / Arşivi

- Dünkü 1 Mayıs ruhunun gençliğe sirayet etmesinden midir bilinmez ama İTÜ Stadyumu’na geldiğimizde, karşılaştığımız manzara aynen şu ölçekteydi: “Kapılar açılsın, barikatlar yıkılsın!” Justin Bieber’ı yakından görebilmek için sabahın erken saatlerinde İTÜ Ayazağa Kampüsü’nü dolduran genç hayranlar, bu yorucu bekleyişin sonuna doğru güvenlik görevlilerine “Yeter artık açın şu kapıları” sözleriyle sitem ediyordu.

- Derken beklenen an geldi ve hayatımda nadir gördüğüm bir izdihamın ortasında kalıverdim. Yaşları 15’i aşmayan yüzlerce genç kız, içeri girebilmek için birbirini ezmek üzereydi. Ne var ki, yerinde bir müdahaleyle sorunu aştık. Velhasıl “Çok seviyorum, çok aşığım, çok heyecanlıyım” türevi yorumlar ve çığlıklar haricinde bir şey duyamadığımız genç hayranlardan gayrı bu gecenin başka aktörleri de vardı: Mutsuz İTÜ’lüler!

- Bugün “İTÜ, İTÜ olalı böyle zulüm görmedi” başlıklı bir haber geçmiştik. Öğrencilere göre zulüm devam ediyor. Özellikle konserin ikinci vizelere denk gelmesi, ortaya çıkan gürültü, okul ambiyansının bir anda değişmesi rahatsızlık yaratan ilk unsurlar... Bu arada okulun içinde dikkat çeken bir başka profil de veliler. İzleyici kitlesinin çoğunluğu reşit olmayan gençlerden oluşunca, okulun tesislerine yığılanlar da aileler oluyor.

- Kantin etrafına doluşan anne-babalar, “Bizimki de çok istedi, kıramadık, getirdik” diyaloglarıyla bu haleti ruhiyeyi özetlerken, Kütahya’dan gelen bir aile, “Şubattan beri istiyor, napalım. Getirdik” diyor.

- Konserin başlamasına saatler kala kapıda heyecanlı gençler, kantinde onları bekleyen veliler ve bu hengamenin bitmesini bekleyen İTÜ’lülerle, kampüste ilginç bir gün yaşanıyor.