Bienal bu yıl ücretsiz


Bienal bu yıl ücretsiz

Bienal bu yıl ücretsiz
14 Eylül'de başlayacak olan 13. İstanbul Bienali bu yıla özel olarak ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Bienal 20 Ekim'e kadar gezilebilecek.

‘Anne, ben barbar mıyım?’ başlığıyla Fulya Erdemci’nin küratörlüğünde gerçekleştirilecek ve politik bir forum olarak kamusal alan fikrine odaklanacak
13. İstanbul Bienali, bu yıla özel olarak ücretsiz gerçekleştirilecek. Bienalin kapanış tarihlerinde de değişiklik yapıldı. 14 Eylül tarihinde kapılarını açacak 13. İstanbul Bienali sergileri, 20 Ekim tarihine kadar gezilebilecek.
13. İstanbul Bienali’nin başlığı ‘Anne, ben barbar mıyım?’ şair Lale Müldür’ün aynı adlı kitabından alıntıyla küratör Fulya Erdemci tarafından belirlendi. Şiir, edebiyat, ve şiirsellikle sanatın ilişkisini vurgulayan bu başlık, aynı zamanda ‘barbar’ terimiyle, ‘öteki’leri anlamak için öğrenmemiz gereken veya “gelecek dünya ”yı anlamlandırabilmek için keşfetmek zorunda olduğumuz yeni ve bilinmedik dillere de işaret ediyor. 13. İstanbul Bienali’nde, güncel demokrasi biçimlerini sorgulayan, günümüzün mekânsal-ekonomik politikalarını tartışmaya açan, uygarlık ile barbarlık kavramlarını sorunsallaştıran ve bu bağlamda sanatın rolünü yeni ve alışılmışın dışındaki dillerle araştıran işler yer alacak.