BİFO bu yıl Poyrazoğlu'na emanet

BİFO bu yıl Poyrazoğlu'na emanet
BİFO bu yıl Poyrazoğlu'na emanet
Geçen yıllarda Rahmi Koç, Bülent Eczacıbaşı gibi işadamlarının ve Cem Yılmaz gibi sanatçıların yönettiği Borusan Filarmoni Orkestrası bu yıl Ali Poyrazoğlu'na emanet

Borusan Holding’in girişimiyle 2006 yılında ülkemizde klasik müziğin geliştirilmesi amacıyla başlatılan, dünyasının önde gelen isimlerinin ve son iki yıldır Cem Yılmaz’ın konuk şef olarak Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nı (BİFO) yönettikleri “Özel Konser” projesi Ali Poyrazoğlu ile devam ediyor. 11 Aralık 2012 Salı akşamı Lütfi Kırdar’da gerçekleştirilecek konserde konuk şef Ali Poyrazoğlu yönetimindeki BİFO, Carmen operasından seçilen özel bölümleri seslendirecek.

İlki 2006 yılında gerçekleştirilen ve geliri yetenekli genç müzisyenlerin yurtdışındaki saygın eğitim kurumlarında lisansüstü öğrenimlerini karşılamak amacıyla kurulan Borusan Müzik Bursu fonuna aktarılan “Özel Konser” projesi, 2012 yılında usta tiyatrocu Ali Poyrazoğlu ile devam ediyor.

Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı A. Ahmet Kocabıyık, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın bağış yaparak konuk şef görevini üstlendiği “Özel Konser” projesi, 2010 yılında Cem Yılmaz ile birlikte farklı bir boyuta taşındı. Borusan Kültür Sanat’ın bu tarihe kadar kapalı bir etkinlik olarak düzenlediği konserin biletlerinin satışa çıkarılmasıyla bu misyona sanatseverlerin de katkıda bulunması sağlandı. Sanatseverlerden gelen büyük ilgi üzerine Cem Yılmaz, 2011 yılında konuk şef olarak bir kez daha BİFO ile buluştu.

Usta oyuncu Ali Poyrazoğlu’nun konuk şef olarak sahnede olacağı 11 Aralık 2012 Salı akşamı gerçekleştirilecek ‘Özel Konser’in başlangıcını onursal şefi Gürer Aykal yönetimindeki BİFO ve projenin eski bursiyerlerinden kemancı Nihat Ağdaç yapacak.

Konserin bilet satışlarından elde edilen gelirinin tamamı önceki yıllarda olduğu gibi Borusan Müzik Bursu fonuna aktarılacak. 2011 yılındaki konserin ardından Borusan Müzik Bursu ile 6 yetenekli genç müzisyen yurtdışındaki saygın eğitim kurumlarında yüksek lisans veya doktora çalışması yapma imkânına kavuştu.


Bilet fiyatları:

1. Kategori - 300 TL

2. Kategori - 250 TL

3. Kategori - 200 TL

4. Kategori - 80 TL

5. Kategori - 50 TL